Login
Hlavné menu
Nové foto
Fotky, ktoré ...
REKLAMA
NOVINKY
(1) 2 3 4 ... 90 »
Reportáže - Prevádzka :
ICx DB v Čechách
Autor: administrator, pridané 24.05.2015, zobrazené 1064x

Dne 14. 5. 2015 dorazila do Čech zcela nová jednotka společnosti Siemens pro německé dráhy Deutsche Bahn. Jedná se o novou generaci v Německu provozovaných vysokorychlostních jednotek ICE, která nese označení ICx a která se nyní podrobuje testům na zkušebním okruhu u Velimi. Tato jednotka by měla postupně nahradit starší provozované soupravy ICE1 a ICE2, první z nich byly do provozu nasazeny již téměř před čtvrt stoletím.

Viac... | | 1 komentár   
Tip na výlet :
Železnica pre deti 2015 – pozvánka
Autor: administrator, pridané 22.05.2015, zobrazené 890x

Členovia Spolku Výhrevne Vrútky vás pozývajú na návštevu do Vrútok. Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí sa tam počas nasledujúceho víkendu 30. a 31. mája 2015 uskutoční už 17. ročník akcie pod názvom Železnica pre deti, ktorú organizujú členovia Spolku Výhrevne Vrútky v spolupráci so Železničnou spoločnosťou Cargo Slovakia, Železničnou spoločnosťou Slovensko a s podporou Železníc Slovenskej republiky.

Viac... | | Bez komentára   
Tip na výlet :
S Albatrosom do Prievidze
Autor: administrator, pridané 20.05.2015, zobrazené 304x

V cene miestenky je zahrnutý výlet vlakom na trase Bratislava hl.st. – Pezinok – Trnava – Leopoldov – Partizánske – Prievidza a späť, a tiež preprava cestujúcich autobusmi z Prievidze do Bojníc a späť a tiež zľava na vstupné do ZOO Bojnice pre dospelého vo výške 50% po preukázaní sa platnou miestenkou ALBATROS klubu. Každý cestujúci, ktorý sa preukáže platnou miestenkou ALBATROS klubu, dostane zvýhodnené obedové menu v HOTELI LIPA*** v Bojniciach.

Viac... | | 1 komentár   
Slovensko :
RegioJet na Slovensku štartuje nábor rušňovodičov
Autor: administrator, pridané 18.05.2015, zobrazené 2442x

V rámci príprav na rozšírenie prevádzky a ďalšieho rozvoja aktivít na Slovensku rozbieha RegioJet nábor rušňovodičov. Okrem oslovenia tých, ktorí rušňovodičmi už sú, sa zameriava aj na šoférov autobusov. Tým plánuje ponúknuť možnosť rekvalifikácie na rušňovodičov na náklady RegioJetu a následne aj atraktívne zamestnanecké podmienky. RegioJet sa taktiež pripravuje na výrazné rozšírenie svojich aktivít, keďže od decembra plánuje vypravovať spoje medzi Bratislavou a Košicami až v trojhodinovom takte. Zároveň sa plánuje zúčastniť pripravovaných výberových konaní na prevádzkovanie vlakových spojov na nových trasách. Nábor a výchova nových rušňovodičov je jedným zo základných predpokladov ďalšieho rozvoja RegioJetu ako popredného železničného dopravcu na Slovensku.

Viac... | | 1 komentár   
Tip na výlet :
Historickými vlakmi do Spišského Podhradia a Bardejova
Autor: administrator, pridané 17.05.2015, zobrazené 422x


Koncom mája vyrazia z Košíc do regiónu Spiša a Šariša dva mimoriadne historické vlaky. Prvý odvezie v sobotu 23. mája cestujúcich do Spišského Jeruzalema a na Spišský hrad a o týždeň neskôr, 30. mája v predvečer osláv Medzinárodného dňa detí, vypravia nadšenci nostalgický vlak do Bardejova. Železničné víkendy plné zážitkov a prekvapení pripravili pre turistov a návštevníkov Klub historických koľajových vozidiel a občianske združenie Detská železnica Košice.

Viac... | | Bez komentára   
Železničné modelárstvo :
Království železníc - Praha 2015
Autor: mmik, pridané 13.05.2015, zobrazené 1717x

Návšteva Prahy ... a prečo ju nespojiť s návštevou najväčšieho modelového koľajiska v Čechách, strednej a východnej Európe? Pozrieť sa ako to funguje na tak veľkom koľajisku, kde sa premávajú súpravy ako za reálnej prevádzky. Hneď druhý deň v hlavnom meste sme s priateľkou a malým bratrancom zorganizovali výlet do mestskej časti Anděl, kde sa koľajisko nachádza. Neviem, či som sa netešil viac ako môj malý bratranec.

Viac... | | 1 komentár   
Tip na výlet :
Nedeľu venujú na detskej železnici všetkým mamkám
Autor: administrator, pridané 08.05.2015, zobrazené 435x

Mama, poď sa hrať. Pod týmto názvom oslávia v nedeľu Deň matiek na Košickej detskej historickej železnici. Všetky mamky v sprievode svojich ratolestí sa v nedeľu 10. mája odvezú vláčikom za zvýhodnené cestovné. Na stanici Alpinka na viac pripravili od 9:30 aj milý program. „Mamky sú naše verné cestujúce, aj preto ich počas sviatku odvezieme symbolicky za detský cestovný lístok. Stačí prísť v sprievode svojich detí,“ pozýva na špeciálne jazdy Ľubomír Lehotský, predseda OZ Detská železnica Košice.

Viac... | | Bez komentára   
Tip na výlet :
Prvého mája vás detská železnica odvezie so špeciálnym bezplatným cestovným lístkom
Autor: administrator, pridané 29.04.2015, zobrazené 798x

Košice, 29. apríl - Košická detská historická železnica odštartuje v rámci osláv Dňa mesta Košice na 1. mája svoju jubilejnú už 60-tu sezónu. Dobrovoľníci z Čermeľského údolia si chcú zrod unikátnej železničky pripomenúť 60-timi podujatiami. Aktivisti zároveň očakávajú, že jubilejný rok bude vďaka podpore mesta Košice a partnerov, pre obľúbenú košickú atrakciu zlomovým.

Viac... | | Bez komentára   
Reportáže :
Koleje v Budapešti - 2. díl
Autor: TheoKojak, pridané 22.04.2015, zobrazené 1214x

V prvním díle jsem napsal něco o síti, o vozidlech a nyní je na řadě stručný výpis kde se lze s čím potkat pokud má někdo za cíl třeba 45-ti letou tramvaj Ganz csuklós v pravidelném provozu. Takže začal bych postupně stavem k 29.3.2015 zleva doprava, neboli z Budy do Pešti jak se nazývají jednotlivé části města oddělené velkou řekou jakou mají i v Bratislavě.

Viac... | | 3 komentárov   
Tip na výlet :
RUŠŇOPARÁDA 2015 predstaví 5 unikátnych parných rušňov
Autor: administrator, pridané 17.04.2015, zobrazené 2395x

Najväčšie stretnutie priaznivcov železničnej nostalgie i moderny – Rušňoparáda – opäť otvorí brány košického rušňového depa Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK). Akcia sa bude konať 18. a 19. apríla. Pripravená je premiéra zreštaurovaného legionárskeho vozňa z prvej svetovej vojny, unikátna technická pamiatka - parná zubačka z Tisovca, ale i rozlúčka s populárnym parným Malým Býčkom. Už 15. ročník obľúbeného podujatia organizuje ZSSK v spolupráci s občianskym združením Detská železnica Košice.

Viac... | | 2 komentárov   
(1) 2 3 4 ... 90 »

RAILPAGE.NET – železničný magazín
ISSN: 1339-1690
Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu stránok je bez predchádzajúceho písomného súhlasu autora zakázané.
redakcia@railpage.net
© 2006 - 2015 Peter Dirga – RAILPAGE.NET

Binaria.sk
Poloha vlakov SR
POLOHA VLAKOV ČR
Aktuálne
PARTNERI
test
Vyhľadávanie
Kto je tu
Prítomých používateľov:16
V sekcii Novinky: 16

Prihlásených: 0
Neprihlásených: 16

Prihlásení:
viac...
Reklama