Login
Hlavné menu
Počítadlo
Nové foto
Fotky, ktoré ...
REKLAMA
NOVINKY
(1) 2 3 4 ... 90 »
Reportáže - História :
Současný provoz na úzkorozchodné trati Třemešná ve Slezsku - Osoblaha
Autor: TheoKojak, pridané 24.07.2014, zobrazené 340x

Následující řádky znalým připomenou a neznalé zasvětí do úzkorozchodné trati ve Slezsku. Informací o historii tratě, že byla zprovozněna v roce 1898 a jaké stroje na ni kdysi dávno jezdily, se dá najít na internetu plno. Já bych se tedy zaměřil na to, jaký je současný provoz na trati což asi zajímá nejednoho zvědavce anebo třeba maminky s dětmi, kteří se tam plánují jít projet parním vlakem.
Přece jenom něco z nedávné historie. Bezpochyby zlomová doba pro „osoblažku“ nastala v letech 1985 – 1988. V roce 1985 se uvažovalo o zrušení trati z důvodu špatného technického stavu, avšak v letech 1986 - 1988 se vykonala generální oprava celé trati, což ji zcela jistě zachránilo.

Viac... | | Bez komentára   
Tip na výlet :
Dobšinským ľadovým expresom - 26.7.2014
Autor: administrator, pridané 22.07.2014, zobrazené 324x

Využite nasledujúci letný víkend na výlet historickou motorovou súpravou do Dobšinskej ľadovej jaskyne. Na túto nostalgickú jazdu pod názvom Dobšinský ľadový expres, ktorá sa uskutoční dňa 26.7.2014, vás pozýva Klub historických koľajových vozidiel pri rušňovom depe v Haniske pri Košiciach. Súprava vlaku pôjde na trase Košice - Margecany - Dobšinská Ľadová Jaskyňa a späť. Nenechajte si újesť jedinečnú možnosť previesť sa legendárnymi motorovými vozňami radu M131.1 po romantickej železničnej trati v údolí rieky Hnilec spojenú s výletom do prírody.

Viac... | | Bez komentára   
Slovensko :
Železničiarky z Railpage.net
Autor: administrator, pridané 20.07.2014, zobrazené 3243x

Na internete sa čoraz viac objavujú železničné fotografie, kde hlavným bodom pozornosti nie je Bobina stojaca na stanici s obomi zberačmi hore, ani Hugo na Ružínskom viadukte. Objektom záujmu je práve naše nežnejšie ženské pohlavie, ktoré vnáša do fotografie častokrát neopísateľnú atmosféru aj obyčajným čakaním na vlak. Chlapci z Railpage.net preto pre vás pripravili prvú časť seriálu, v ktorom hlavnú úlohu hrajú Spišiačky a fotograf Marcel Mikita. Vopred je potrebné spomenúť, že fotografie boli vyhotovené za prísnych bezpečnostných podmienok, prevažne na železničných akciách. Podľa nás najlepšie fotografie sme presunuli aj do rubriky - AKTUÁLNE, kde svoje sympatie k jednotlivým fotografiám, môžete vyjadriť veľmi jednoducho. Stačí kliknúť na modré páči sa mi to pod fotografiou, zahlasovať, alebo len jednoducho si ju otvoriť a zvýšiť tým jej zobrazovanosť. Posledná možnosť je asi najjednoduchším a najpohodlnejším spôsobom. Na Railpage.net každé otvorenie fotografie pridá však len klasicky jedno zobrazenie.

Viac... | | 2 komentárov   
Reportáže - Železničné nehody :
Zrážka nákladných vlakov v Českej Trebovej
Autor: Sari, pridané 17.07.2014, zobrazené 1981x

8.7.2014 sa krátko po štvrtej hodine rannej ozval v Českej Trebovej hrmot, ktorý nenaznačoval nič dobré. Ako sme Vás už informovali, došlo k zrážke dvoch nákladných vlakov na spojovacej koľaji medzi odchodovou stanicou a odbočkou Parník nazývanou aj Suez. Vlak Pn 14823 dopravcu AWT vedený rušňom 740.682 narazil do stojacého vlaku ČD Cargo. Pri zrážke sa vykoľajil rušeň a niekoľko vozňov typu Uacs, ktoré odtiahol vyprosťovací tank VT 72B SŽDC mimo trate, kde budú poškodené vozne na mieste rozpálené a zošrotované. Z Rušňa boli odobraté podvozky, pluhy, nádrže a motor. Pozostatky z rušňa boli odvezené do spoločnosti CZ LOKO

Viac... | | 1 komentár   
Reportáže - Železničné nehody :
Tragická nehoda v Bulharsku pri meste Kalojanovec
Autor: administrator, pridané 14.07.2014, zobrazené 3748x

V sobotu 12.07.2014 sa odohrala ďalšia tragická železničná nehoda. Vlak s cestujúcimi smerujúci zo Sofie do Varny vykoľajil pri železničnej stanici Kalojanovec neďaleko mesta Stará Zagora. Podľa predbežných informácií vlak v rýchlosti cca 100 km/hod vošiel do obvodu výhybiek, kde bola maximálna rýchlosť len 40 km/hod, následkom čoho sa vykoľajil rušeň a 4 vozne. Na čele vlaku bol výrobok Škody Plzeň - Bulharský Plecháč 45.153. Zahraničné média informujú, že vlak riadil pomocník ( rušňovodič v zácviku ). Pri nehode zahynul rušňovodič. Podľa prvých správ 11 ľudí utrpelo zranenia a boli prevezení do nemocnice v Starej Zagore.

Viac... | | 1 komentár   
Reportáže - Prevádzka :
Skúšobné jazdy rušňa radu 186 spoločnosti METRANS na sieti ŽSR
Autor: Matej Jurík, pridané 13.07.2014, zobrazené 2121x


Od 7. do 9 júla prebiehali skúšobné jazdy rušňa Traxx spoločnosti METRANS za účelom meraní pre Výskumný a vývojový ústav železníc. Na jazdách je možné vidieť, žiaľ pre naše končiny stále exotický, rušeň radu 186. Jazdy sú vykonávané za účelom overenia možnej budúcej prevádzky týchto rušňov na sieti ŽSR.

Viac... | | 2 komentárov   
Reportáže - Železničné nehody :
Zrážka osobného vlaku s nákladným autom
Autor: administrator, pridané 12.07.2014, zobrazené 1427x

11.07.214 v Brněnských Ivanovicích střetl osobní vlak Os 4753 ( 560.003 ) jedoucí ze Skalice nad Svitavou do Sokolnice-Telnice s nákladním automobilem. Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor, která dle dosavadních zjištění byla v době nehody v činnosti. Při střetnutí osobní vlak vykolejil a byl zraněn řidič nákladního automobilu a strojvedoucí osobního vlaku. Celkově byla škoda odhadnuta na 425 000 Kč (220 tisíc vlak, 150 tisíc automobil, 55 tisíc trať). Provoz na trati je stále přerušen.

Viac... | | Bez komentára   
Česká republika :
Czech Raildays 2014
Autor: Miloš Pjatko, pridané 12.07.2014, zobrazené 1063x

Aj v tomto roku sa v dňoch 17-19.6 konal už štrnásty ročník Medzinárodného veľtrhu železničnej techniky v Českej republike, známy pod názvom Czech Raildays. Výstava sa už tradične odohrávala v Ostrave a tak sme opätovne vyrazili zdokumentovať tohtoročný Czech Raildays.

Viac... | | Bez komentára   
Tip na výlet :
Papagájom na EĽRO do Kežmarku 2014
Autor: administrator, pridané 12.07.2014, zobrazené 597x

Na tohtoročný 24. ročník európskeho ľudového remesla (EĽRO), ktorý sa už klasicky koná počas druhého júlového víkendu, sa môžete odviezť historickým vlakom na čele s parným rušňom. Klub historických železničných vozidiel Poprad v spolupráci s organizátormi EĽRO pre vás pripravil dve jazdy z Popradu do Kežmarku a späť. Parný vlak bude tradične ťahaný "Papagájom" 477.013.

Viac... | | Bez komentára   
Česká republika :
Horúce júlové dni v Podkrkonoší
Autor: Juraj Streber, pridané 10.07.2014, zobrazené 1010x

Tento rok ma služobné povinnosti okrem Slovenska zaviali aj do končín, o ktorých by som to pôvodne nečakal. Najskôr som sa snažil odolávať, hovorím si veď tie české železnice mi až toľko nehovoria, no nakoniec som neodolal a zaostril aj na oceľové tátoše našich západných susedov. Zatiaľ čo v júni som pri návšteve Náchodu neďaleké okuliarniky v Podkrkonoší odignoroval, pri júlovej návšteve som tento počin oľutoval a niečo si čiastočne vynahradil.

Viac... | | 2 komentárov   
(1) 2 3 4 ... 90 »

RAILPAGE.NET – železničný magazín
ISSN: 1339-1690
Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu stránok je bez predchádzajúceho písomného súhlasu autora zakázané.
redakcia@railpage.net
© 2006 - 2014 Peter Dirga – RAILPAGE.NET

Poloha vlakov SR
POLOHA VLAKOV ČR
Aktuálne
Určite neprehliadnite
PARTNERI
test
Vyhľadávanie
Kto je tu
Prítomých používateľov:31
V sekcii Novinky: 14

Prihlásených: 0
Neprihlásených: 31

Prihlásení:
viac...
Vyhľadanie spojenia
Odkiaľ:
Kam:
Cez:

Dátum:
Čas:

odchod príchod
spojenie bez prestupov

Lôžko:
ánoniemožno
Reklama