Váš železničný portál
Registrovať sa

Naloženie poškodeného TRAXXu 186.357 na pomocné podvozky

AktualityFotogalérieFotoreportážeNajobľúbenejšie článkyReportážeSlovenskoŽelezničné nehody 5.8.2023 21:01 Mates Pleško Zobrazené: 2715

V aktualite z 26. 7. 2023 sme vás informovali, že do Bratislavy boli dopravené dva vozne spoločnosti RailAdventure, ktorá sa zaoberá dopravou rôznych rušňov, jednotiek a súprav a to nie len len nových ale aj poškodených.

Súprava z pohraničnej stanice Bratislava – Petržalka pokračovala do Nových Zámkov náležitosťami a na licenciu dopravcu Railtrans International, kde bol po mimoriadnej udalosti z novembra minulého roka odstavený poškodený rušeň TRAXX MS2 186.357 leasingovej spoločnosti Akiem, ktorý má v prenájme dopravca Railtrans International. Pri nej prišlo k prejdeniu návesti v polohe STOJ a prerazenie šturcu na odvratnej koľaji. Od toho momentu rušeň čakal na vysporiadanie administratívnych a iných právnych náležitostí medzi zmluvnými stranami aby mohol byť zo Slovenska dopravený a pristavený k oprave. Tá sa bude realizovať v Kasseli, kde sídli výrobný závod bývalého výrobcu Bombardier, dnes Alstom ktorý tento rušeň skonštruoval.

Naloženie rušňa na pomocné podvozky si vyžadovali prítomnosť dvoch vysokotonážnych autožeriavov značky Grove GMK 5150 XL. Jedná sa o päť nápravový autožeriav s dĺžkou vysunutého ramen až do 69 metrov a nosnosťou 150 ton. Zhruba 85 tonový rušeň tak pre dvojicu týchto silákov nebol žiadny problém. Preloženie z koľaje na pomocné podvozky zabralo zhruba 20 minút, celá operácia niekoľko hodín.

Po naložení na podvozky bol následne rušeň dopravený opäť do Petržalky Kocúrom 742.026 a odtiaľ EuroSprinterom 190.311 spoločnosti RailAdventure cez Passau do Kasselu, kam dorazil 31. 7. 2023.

Nižšie prinášame snímky od Štefana Bagotu, ktoré dokumentujú proces nakládky v Nových Zámkoch.

 

 

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *