Váš železničný portál
Registrovať sa

Súprava pre poškodený Traxx RTI a dva nové Vectrony RSL

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Spoločnosť RailAdventure včera do Bratislavy dopravila súpravu dvoch ochranných vozňov a potrebného vybavenia a dvoch nových rušňov Siemens Vectron.

Súprava vozňov je určená pre odvoz poškodeného rušňa Bombardier TRAXX MS2 186.357 spoločnosti Akiem, ktorý bol dňa 24. 11. 2022 účastníkom mimoriadnej udalosti v Komárne. Po niekoľkých dňoch bol dopravený do Nových Zámkov, kde čakal na vysporiadanie náležitostí medzi spoločnosťami Railtrans International a Akiem a rozhodnutie, čo s rušňom ďalej. Rušeň bude za pomoci pomocných podvozkov dopravený z Nových Zámkov do Kasselu, kde sa podrobí oprave v závode spoločnosti Alstom (ex. Bombardier).

Rušne Siemens Vectron, ktoré boli dopravené z Mníchova sú ďalšie dva prírastky flotily RS Lease. 193.570 poputuje pre České dráhy, 193.808 pre skupinu BUDAMAR. Zaujímavosťou je aj rušeň, ktorý túto súpravu do Bratislavy dopravil. Jedná sa o najnovšieho člena flotily RADVE, Siemens ES 64 U4 talianskej registrácie 190.311. Je to jeden zo štyroch kusov, ktoré v rokoch 2011 a 2012 zakúpila ako skladové kusy od Siemensu spoločnosť InRail. Paket umožňuje rušnu jazdiť v krajinách Taliansko, Slovinsko, Rakúsko a Nemecko. Po 183.500 je toto druhý zástupca rady EuroSprinter vo flotile RailAdventure. V najbližších dvoch rokoch sa očakáva ešte dodanie rušňa Stadler Eurodual 6000, ktorý bude určený pre prevádzku v Španielsku, Francúzsku, Belgicku a Luxembursku čím bude schopný dopravca zabezpečovať prevoz rušňov vyrobených v Španielsku do európskych krajín.

Informácie o fotke:

Dátum 26.07.2023
Miesto Bratislava - Petržalka
Vlak
Autor Foto: Niki Kapsamunov, Text: Mates Pleško
Zobrazené 1629

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *