Váš železničný portál
Registrovať sa

trnavský peugeot dostane 18 miliónovú železničnú zastávku

Slovensko 27.3.2006 13:29 Michal Smalo Zobrazené: 1120

S výstavbou samostatnej železničnej zastávky pre zamestnancov PSA Peugeot Citroën počíta Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK). Pre TASR to dnes uviedol vedúci oddelenia Regionálnej prepravy Západ Juraj Gregor. V časovom horizonte dvoch rokov by mali podľa jeho vyjadrenia osobné vlaky na trati medzi Trnavou a Brestovanmi v smere na Žilinu zastavovať niekoľko sto metrov od brán automobilky. Výstavba zastávky bude stáť zhruba 18 miliónov Sk, pričom PSA Peugeot Citroën sa na nákladoch nebude podieľať. ZSSK už teraz so závodom spolupracuje, predovšetkým v oblasti potrieb na prepravu narastajúceho počtu zamestnancov PSA. ZSSK dnes pripravila na oblastnom riaditeľstve železníc v Trnave Deň otvorených dverí.

Ako uviedol Gregor, už druhýkrát sa spoločnosť takouto formou rozhodla komunikovať s cestujúcou verejnosťou. „Naším cieľom je predstaviť sa ako spoločnosť, ktorá má vyjsť v ústrety a počúvať, aké sú potreby ľudí,“ povedal. Väčšina z občanov, ktorí si našli cestu na podujatie, sa zaujímala o zmeny v cestovnom poriadku. „Niektoré z pripomienok dokážeme zapracovať do zmien poriadku, ktorý bude platný od konca mája, ďalšie do toho, ktorý bude v platnosti na prelome rokov 2006/2007,“ uviedol vedúci oddelenia Regionálnej prepravy Západ, ktoré je poverené vypracovaním cestovných poriadkov v Trnavskom, Nitrianskom a Bratislavskom kraji.

Ľudia sa podľa jeho informácií pýtali aj na synchronizáciu železnice a náhradnej autobusovej dopravy medzi Hlohovcom a Leopoldovom, na možnosti zavedenia nových spojov a tiež na riešenie chronicky známych problémov osobnej železničnej dopravy, ako sú preplnené vlaky, čistota a modernizácia vlakových súprav.
Zdroj: TASR

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *