Váš železničný magazín
Registrovať sa

RegioJet prvýkrát vo Viedni

AktualityZahraničie 1.12.2017 9:51 administrator Zobrazené: 2408

RegioJet behom včerajšieho dňa absolvoval v Rakúsku prvé skúšobné a zároveň prezentačné jazdy. Súčasne sa zacvičoval aj nový personál partnerského dopravcu – GKB – Graz-Köflacher Bahn und Busbetrieb. GmbH . Takto videl včerajší deň Martin Žarnovický z RegioJet-u:

 

A je to tu! Úplne prvý žltý vlak vo Viedni! Behom dnešného dňa sme v Rakúsku absolvovali skúšobné jazdy. Vzácní hostia si užili palubný servis, obsluhu stevardmi a vychutnali si prvé dúšky kávy Illy úplne zadarmo.

Novinárom sme súčasne predstavili celú našu vlakovú súpravu, vrátane moderného vozňa Astra s dotykovými obrazovkami v opierkách sedadiel. Všetci Rakušania boli z cesty žltým vlakom absolútne nadšení!

Súčasne sa behom celého dňa zacvičovali na našich moderných lokomotívách Vectron rakúski rušňovodiči partnerského dopravcu GKB – Graz-Köflacher Bahn und Busbetrieb GmbH, pod ktorého hlavičkou budú naše vlaky v Rakúsku prevádzkované.

 

Do Rakúska začneme jazdiť pravidelne od nedele 10. decembra 2017. Až 4x denne spojíme Viedeň s Brnom a Prahou, a to za fantastické ceny už € 14,80.

Veríme, že nová linka bude mať ešte väčší úspech, než sme čakali. Svedčia o tom aj prvé čísla. Ešte sme ani nezačali jazdiť a už dva týždne pred odchodom je väčšina vlakov vypredaná do posledného miesta. Do súprav preto budeme musieť pridať posilové vozne.

 

RegioJet dnes zahajuje predpredaj lístkov na nové spoje a cestujúcim ponúka predovšetkým lístky na spoje do Viedne – a to za najnižšie ceny – 370 Kč za trasu Praha – Viedeň v triede STANDARD pri platbe Kreditovým lístkom a 375 Kč pri platbe ostatnými spôsobmi. Na trase Brno – Viedeň lístok v triede STANDARD stojí 170 Kč pri platbe Kreditovým lístkom a 175 Kč pri platbe ostatnými spôsobmi.

Najväčšou novinkou v novom cestovnom poriadku sú nové spoje na trase Praha – Brno – Viedeň a späť, kde budú spoje RegioJet jazdiť tak, že pôjdu počas celého dňa v 4-hodinovom takte a vo Viedni zastavia okrem hlavnej stanice (Wien Hauptbahnhof) aj v stanici Wien Simmering. V každom smere pôjdu denne 4 spoje podľa nasledujúceho cestovného poriadku:

Praha hl. n. 5:21 9:21 13:21 16:21
Brno hl. n. 7:48 11:48 15:48 18:48
Viedeň Hauptbahnhof 9:23 13:23 17:23 20:23
Viedeň Hauptbahnhof 6:30 10:30 14:30 18:30
Brno hl. n. 8:05 12:07 16:07 20:07
Praha hl. n. 10:42 14:42 18:42 22:39

Okrem najvýhodnejších cien menia vlaky RegioJet ďalšie zložitosti, ktoré doteraz existovali v medzinárodnej vlakovej doprave na trase medzi Českou republikou a Rakúskom. RegioJet robí cestovanie na tejto trase výrazne zákaznícky príjemnejším a jednoduchším. Cestujúci budú mať napríklad rezerváciu miesta vždy zadarmo ako automatickú súčasť svojho lístka, lístok si nemusia vytlačiť – stačí vedieť, kde majú sedieť. RegioJet – rovnako ako na ostatných linkách – aj tu ponúkne cestujúcim možnosť bezplatne stornovať svoj lístok on-line až do 15 minút pred odchodom. Samozrejmosťou bude aj servis – internet zadarmo, káva a ďalšie nápoje zadarmo, denná tlač a časopisy zadarmo. Rozsahom služieb a svojím servisom budú nové spoje Praha – Viedeň identické so spojmi, ktoré RegioJet už prevádzkuje na ostatných linkách.

 

Súčasne zavádzame nový vlak z Bratislavy cez Brno do Prahy, na tejto linke budeme jazdiť až 3x denne. Nočné spoje na trase Praha – Košice navyše predlžujeme až do Michaloviec a Humenného.

 

Zdroj: Facebook a tlačová správa RegioJet a foto: Martin Žarnovický

Pridajte sa do diskusie!

5 komentárov k: RegioJet prvýkrát vo Viedni

Václav zo dňa 1.12.2017 11:19

Ach ty moj slovenčin… 😀

Reagovať

miloš poliačik zo dňa 2.12.2017 17:30

Martin, trochu serióznosti do podobných vyhlásení by nebolo na škodu. Napr:
…“Všetci Rakušania boli z cesty žltým vlakom absolútne nadšení!“… to myslíš vážne??? Aj ste im povedali, že vo väčšine vozňov sa už mohli voziť aj pred tridsiatimi rokmi? Háá? …
Inak OBB vyhladávač SCOTTY zaraďuje vlaky RegioJetu ako Regionalzug, aj samotný názov či druh RegioJet je čiernym a nie červeným, ako pri EC, railjet:)
A označenie „RGJ“ tiež vypovedá, že OBB ako celok – PV ako aj INFRU asi nebudete môcť hejtovať tak, ako to niekedy na hulváta robíte v ČR a SR.
Skutočnou „hodinou“ pravdy, bude pre mňa až prevádzka do Hradca.
Tak veľa šťastia a málo odrieknutých spojov, lebo GKB privediete do krachu:)

Reagovať

Aladár zo dňa 9.12.2017 6:37

Ad: Aj ste im povedali, že vo väčšine vozňov sa už mohli voziť aj pred tridsiatimi rokmi? Háá? …

Nepovedali, ale na to prídu sami, keď sa smíchovskou samoúdržbou zlúpe lak, resp. odpadne polep… 🙂

Reagovať

Aladár zo dňa 9.12.2017 6:34

„kde budú spoje RegioJet jazdiť tak, že pôjdu počas celého dňa v 4-hodinovom takte“

Medzi 13:21 a 16:21 sú 4 hodiny? V ktorom časovom pásme? To je nejaká anomália ako u Huga Cháveza alebo u Kim-Čong Una?

Reagovať

Alex zo dňa 12.4.2018 18:35

Díky Martine, fandím Ti. Znám tě, i když ne osobně, už trochu z trasy Košice – Praha a většina lidí je s tím spokojena, Tak snad do Vídně to bude podobné jak do Bratislavy.

Tak držím palce a nesmyslné poznámky Aladára a podobných těch, co šíří jen nenávist, tě určitě od tohoto dobrého záměru neodradí. Protože kdo neumí nic nabídnout, tak hledá jen vždy nějaké detaily, kterými útočí, ale v životě od takových nic dobrého nepřišlo, Už jen ta inspirace Severní Korea apod. o tom dost napovídá…..

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *