Váš železničný portál
Registrovať sa

Vozby návesov v réžii RCCSK do Žiliny pokračujú

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Nedávno sme vás informovali o prvom vlaku loženom návesmi z prístavu Terst, ktorý bol kvôli pandemickej situácii v terminále Paskov odklonený do terminálu Žilina, v ktorom operuje spoločnosť Rail Cargo Group. Vlaky sú zatiaľ naplánované na najbližšie tri týždne, spolu sa jedná o 7 vlakov v každom smere.

Dnes bol vlak vedený do Žiliny, pričom ráno vstúpil na územie Slovenska cez PPS Bratislava - Petržalka odkiaľ prešiel do stanice Bratislava - ÚNS, kde mal vlak technickú prestávku. Po kontrole súpravy vozmajstrom sa vlak o 11:53 vydal na svoju cestu do Žiliny v čele s Vectronom 1293.003.

Po pravidelnej relácii dopravcu Lokorail v podobe návesov LKW Walter sa tak na tri týždne jedná o ďalšiu pravidelnú linku takýchto vlakov. Najbližšie obdobie ukáže, koľko sa s červenými Vectronmi s návesmi za chrbtom ešte na koridore Bratislava - Žilina budeme stretávať.

Informácie o fotke:

Dátum 05.05.2021
Miesto Bratislava - Rača
Vlak
Autor Mates Pleško
Zobrazené 1211

Pridajte sa do diskusie!

2 komentáre k: Vozby návesov v réžii RCCSK do Žiliny pokračujú

Jaro Čermák zo dňa 6.5.2021 8:35

Prepravy by mohli trvať viac ako dva týždne, v Žiline by sa našlo dosť návesov do Terstu. Len treba, aby dopravcovia mali záujem. Ale v žilinskom termináli je dosť natesno na toľko návesov a aj výjazd na Bratislavskú je problém.

Reagovať

Mates Pleško zo dňa 6.5.2021 8:38

Redaktor

Jaro preto je aj uvedené, že čas ukáže. Uvidíme, či bude tento model vyhovovať a ostane pri ňom, alebo sa vráti späť do Paskova.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *