Váš železničný portál
Registrovať sa

Preprava nových vozňov pre Slovenske železnice

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Z Popradu do Bratislavy sa dnes v réžii ZSSK Cargo dopravovali nové Innofreight vozne z produkcie Tatravagónky Poprad pre Slovenske železnice. Jedná sa o inovatívny systém vozňov, kedy sú na plošinové vozne radu Sggrrs umiestňované rôzne nadstavby na prepravu materiálov a sú ľahko manipulovateľné pri vykládke. V tomto prípade ide o takzvané RockTainery, ktoré slúžia na prepravu železnej rudy alebo uhlia. Slovinský národný dopravca si od spoločnosti InnoFreight objednal do prenájmu spolu 200 vozňov s nadstavbou typu RockTainer, ktoré sú určené na prepravu železnej rudy z prístavu Koper do rakúskych železiarní Donawitz patriace gigantu Voestalpine. Na tejto vozbe sa SŽ podieľajú spoločne s Rail Cargo Austria.

Slovinský národný nákladný dopravca SŽ Cargo plánuje do roku 2025 rozšíriť svoju flotilu o spolu 400 nových vozňov rôznych radov.

Text: Mates Pleško

Informácie o fotke:

Dátum 05.05.2021
Miesto Bratislava Rendez
Vlak
Autor Juraj Streber
Zobrazené 1973

Pridajte sa do diskusie!

2 komentáre k: Preprava nových vozňov pre Slovenske železnice

Jaro Čermák zo dňa 6.5.2021 7:53

Asi ich vyrábali v Trebišove a kontajnery v Michalovciach, ak ide vlak kompletný. Je to elegantná náhrada Falls teda Wapiek. V takýchto vozí Budamar rudu z Čiernej do Ostravy.

Reagovať

Emil zo dňa 7.5.2021 22:21

Nič nie je nové. Vozne majú revíziu 28.10.2020 ELH čo je vagónka ELH Waggonbau Niesky GmbH a nie Poprad a sedí to aj s výrobnými štítkami. Tie nadstavby boli vyrobené v TT vagónke Poprad v 1/2021 a boli na revízií. A viacero kontajnerov bolo opatrených čmáranicami, čo by asi nové nestihol cestou z PP rovno zo závodu už niekto počmárať…….Vlastníkom kontajnerov je Innofreight Speditions GmbH Bruck an der Mur Rakúsko.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *