Váš železničný portál
Registrovať sa

Pražská dvojka opäť v čele žltých vlakov

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Keď sa minulý rok v čele žltých súprav dopravcu RegioJet objavil na pár dní modrý rušeň Českých dráh, v železničnej komunite to spôsobilo veľký záujem fotografov, ale aj vyvolalo mnoho diskusií. Zarytí zástancovia národného dopravcu tento krok neprijali príliš vrúcne, našlo sa však aj mnoho ľudí, ktorí takúto spoluprácu uvítali. Niekto by si myslel, že to bola výnimka, ktorá sa už nezopakuje, posledné dva dni nás presvedčili, že opak je pravdou a pražskú dvojku, konkrétne stroj 150.213 bolo možné vidieť v čele vlakov RegioJet včera aj dnes.

O vyjadrenie sme požiadali hovorcu RegioJetu pána Aleša Ondrůja:

Dohodli jsme se s Českými drahami na operativním zapůjčení lokomotivy 150.213 pro pokrytí naší provozní potřeby. Taková výpomoc mezi dopravci je běžná a už dříve jsme podobným způsobem s ČD a dalšími dopravci spolupracovali. Také RegioJet běžně půjčuje své lokomotivy jiným dopravcům na zajištění vozby jejich vlaků. Pro fanoušky železnice to pak může být příležitost zachytit netradiční kombinaci vozidel více dopravců na jednom spoji. Zapůjčená lokomotiva byla včera a dnes nasazena na vozbu vybraných následujících spojů:

včera 1013 / 1002 dnes (Praha - Opava a zpět)

dnes 1007 / 1016 (Praha - Havířov a zpět)

Poté bude lokomotiva ještě dnes vrácena zpět dopravci ČD.

Je dobré vidieť, že po rokoch nevraživosti medzi ČD a RJ došlo k pochopeniu, že obaja dopravci sú na trati pre cestujúcich a vedia vzájomne kooperovať.

Informácie o fotke:

Dátum 04.05.2021
Miesto Praha-Klánovice
Vlak RJ 1013
Autor Honza Stárek
Zobrazené 980

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *