Váš železničný portál
Registrovať sa

Siemens Mobility získal do portfólia VZ MIREL. Kúpil slovenskú firmu HMH.

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Spoločnosť Siemens Mobility dokončila akvizíciu technologickej spoločnosti HMH, s.r.o. so sídlom na Slovensku, ktorá ponúka národný vlakový zabezpečovací systém MIREL pre Slovensko, Českú republiku, Maďarsko a Poľsko. Vďaka tejto akvizícii je teraz spoločnosť Siemens Mobility schopná ponúknuť kompletné portfólio vlakového zabezpečenia pokrývajúce východoeurópske železničné koridory. HMH bude naďalej sídliť v Bratislave na Slovensku a bude začlenená do obchodnej jednotky Siemens Mobility Rail Infrastructure.

"HMH je strategickým doplnkom nášho portfólia Rail Infrastructure a posilňuje našu pozíciu na trhu. Táto akvizícia predstavuje dôležitý míľnik v našej snahe poskytovať komplexné riešenia z jedného zdroja pre všetkých poskytovateľov koľajových vozidiel v Európe," uvádza Andre Rodenbeck, generálny riaditeľ divízie Rail Infrastructure spoločnosti Siemens Mobility. "S radosťou vítame našich nových kolegov z Bratislavy v spoločnosti Siemens Mobility."

"Siemens Mobility je pre nás ideálnym partnerom. Spoločne môžeme budovať a rozvíjať naše portfólio systémov vlakového zabezpečovača, ktoré sú už dve desaťročia lídrom v tejto oblasti. Budúcnosť je v európskej cezhraničnej železničnej doprave. Keďže HMH je teraz neoddeliteľnou súčasťou rodiny Siemens Mobility, budeme v centre tohto vývoja pre východoeurópsky trh. Je to významný krok pre našu budúcnosť," hovorí Tomáš Horváth, generálny riaditeľ a zakladateľ HMH.

MIREL VZ1 je kompletné a jedinečné staršie riešenie na trhu, ktoré je určené na podporu bezpečnej prevádzky železníc na Slovensku, v Českej republike, Maďarsku a Poľsku. MIREL VZ1 je navrhnutý ako harmonizovaný systém s rozhraním podľa európskych železničných noriem a je možné ho integrovať s ETCS, budúcim systémom ochrany železníc pre všetky členské štáty Európskej únie.
Spoločnosť HMH bola založená v roku 1993 a od roku 1999 sa zaoberá vývojom, výrobou a údržbou systémov vlakového zabezpečovača a monitorovania riadenia vlakov. Hlavným produktom spoločnosti je MIREL.

Informácie o fotke:

Dátum 15.11.2023
Miesto
Vlak
Autor Mates Pleško
Zobrazené 1174

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *