Váš železničný portál
Registrovať sa

Horehronský expres Špeciál vo Zvolene

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

V poslednú júlovú sobotu išiel výletný vlak "Horehronský expres" do Slovenského Raja predĺženou trasou, vychádzal zo Zvolena ako expres Špeciál. Tak ako vlani, aj tohto roku vlak odviezli členovia Klubu historickej techniky vo Zvolene. Na čele vlaku sa zaskvela pomarančová cé-nula, múzejný rušeň T 679.0012. Dobre vyzerala aj súprava 6 vozňov s obnovenými nátermi. Napriek rannej búrke a skorému odchodu bol už z východzej stanice vlak pekne obsadený. Návrat do Zvolena v neskorom popoludní už rámovala krásna modrá obloha a slnko.

 

Hustnúca tma na zastávke Zvolen mesto neveštila nič dobré. Keď sa dokonca rozsvietilo aj nové osvetlenie nástupišťa, oželel som fotenie pri trati a ukryl sa radšej na verandu "malej stanice". S prvými kvapkami prišiel aj očakávaný vlak, pri jeho odchode o minútu už lialo ako z krhly...

 Po vystúpení cestujúcich na osobnej stanici nasledovalo sunutie prázdneho vlaku do depa.

 Na hranici depa som sa s cé-nulou rozlúčil, ďalej môj teleobjektív nesiaha. Keby aj siahal, asi by mu v záberoch prekážal hustnúci les stĺpov.

Na záver jedna retro fotka aj s pozdravom od posádky. Veľká vďaka všetkým, ktorí takéto podujatia organizujú a uznanie tým, ktorí dokážu udržiavať a prevádzkovať krásne historické unikáty.

Titulka: Návrat Horehronského špeciálu do Zvolena v neskorom popoludní už rámovala modrá obloha a slnko.

Fotografie © Peter Sládek

Informácie o fotke:

Dátum 31.07.2021
Miesto Zvolen
Vlak Os 31231, Os 31232 MDC
Autor Altsohler
Zobrazené 1223

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *