Váš železničný portál
Registrovať sa

Alstom u nás testuje mobilnú časť ETCS

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Výrobca Alstom testuje v utorok a stredu tohto týždňa na ŽSR rušeň vybavený mobilnou jednotkou ETCS OBU typu EBI CAB od Bombardieru. Týmto typom OBU sú vybavené všetky doposiaľ dodané nové rušne radu 388 pre RegioJet a ČD Cargo. Úspešné absolvovanie testov umožní obom dopravcom na sieti ŽSR jazdu rušňov 388 pod dohľadom ETCS.
Na testovanie slúži rušeň 188.001 typu TRAXX F140 MS3 vyrobený vo firme Bombardier v roku 2018. Ten už má za sebou bohatú históriu, jazdil napríklad pre ALSTOM Transportation Germany, GmbH, Kassel. V tomto roku bol testovaný slovinskou spoločnosťou Adria Transport d.o.o. Koper.
V utorok 5. septembra 2023 vykonal rušeň skúšobnú jazdu pod dohľadom ETCS L1 z Bratislavy do Považskej Bystrice. Súčasťou bolo aj prihlásenie sa do ETCS z prípojných tratí nevybavených ETCS - zo Siladíc a Púchova-závody. V utorok ráno nastali komunikačné problémy u ŽSR s trasou vlaku, "vďaka" čomu sa TRAXX vydal na cestu s dvojhodinovým meškaním.
V stredu 6. septembra 2023 sa rušeň vydal na testovacia jazdu pod dohľadom ETCS L1 a L2 v úseku Bratislava - Čadca.
Po ukončení testu by mal byť rušeň 188.001 zaradený na záves jedného z pravidelných vlakov RJ a vráti sa späť do ČR.
Snímka (c) PhDr. Marián Dujnič

Informácie o fotke:

Dátum 05.09.2023
Miesto Pezinok (miestna časť Grinava)
Vlak Rv 35011
Autor MarianDujnic
Zobrazené 2273

Pridajte sa do diskusie!

3 komentáre k: Alstom u nás testuje mobilnú časť ETCS

Johnz zo dňa 6.9.2023 13:59

EBI CAB určite nie. Keď tak Atlas.

Reagovať

Lukáš zo dňa 8.9.2023 16:19

EBI Cab je od Bombardieru a jeho vývoj pokračuje aj po odkúpení Alstomom (ktorý si rieši svoj Atlas), takže *určite áno* 🙂

Reagovať

Johnz zo dňa 11.9.2023 9:45

Ale nie pod Alstomom, príslušná divízia bola v rámci podmienok spojenia s Bombardierom následne odpredaná CAFu, ktorý to teraz ponúka pod obchodným názvom Auriga.

Druhá vec je, že uznávam, že toto najskôr bude len legalizačná záležitosť mobiliek, ktoré boli dodané ešte pod Bombardierom/Alstomom. Nenapadlo ma, že to za celú tú dobu ešte nikto neurobil 🙂

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *