Váš železničný portál
Registrovať sa

Poľské Dragony sa začínajú objavovať na Slovensku

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Poľský dopravca PKP Cargo S.A. začal tento rok preberať nové dvojsystémové šesť nápravové rušne Dragon 2 domáceho výrobcu Newag. Poľský nákladný dopravca si objednal 24 kusov týchto rušňov schopných jazdy pod 3kV a 25kV napätím. Tie dostali dňa 28. 2. 2023 od medzinárodnej agentúry ERA typové schválenie pre prevádzku v Poľsku, Českej republike a na Slovensku. Na Slovensku rušeň testoval v júni 2022, dohromady schvaľovací proces trval dva roky.

V apríli 2023 sa rušne postupne začali objavovať v Českej republike najskôr za účelom zácviku rušňovodičov, neskôr aj na prihraničných vlakoch poľského dopravcu, ktoré smerovali do oblasti ostravska. Postupne sa začali objavovať aj na ramene Chalupki - Břeclav a v poslednej dobe začali zachádzať s vlakmi aj na Slovensko, zatiaľ však skôr výnimočne ako pravidelne. To by sa malo zmeniť začiatkom roka 2024, kedy má v pláne tieto rušne nasadzovať v čele svojich vlakov aj česká pobočka PKP Cargo International, ktorá rušne plánuje aktívne využívať aj v Česku aj u nás. Aktuálne sa začína zácvik rušňovodičov PKP CI na túto radu.

Vo štvrtok 7. 9. 2023 sa na Slovensku v úseku od Kútov po Štúrovo ukázal rušeň 326.0013, ktorý z Poľska viezol ucelenú súpravu vozňov Habbillns, ktorá smerovala do Maďarska.

Informácie o fotke:

Dátum 07.09.2023
Miesto Bratislava - Vinohrady
Vlak
Autor Mates Pleško
Zobrazené 3847

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *