Váš železničný portál
Registrovať sa

Akiem kupuje od Newagu 30 Dragonov

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Poľský výrobca rušňov Newag dnes na svojich stránkach informoval, že s francúzskou spoločnosťou Akiem uzavrel kúpnu zmluvu na 30 rušňov Dragon 2 s opciou na ďalších 50 kusov. Objednávka pozostáva z 10 kusov viacsystémových Dragonovo pre prevádzku v Poľsku, Česku a na Slovensku a 20 kusov jednosmerných rušňov s dieslovým agregátom schválených pre prevádzku v Poľsku. Okrem toho zmluva počíta aj s 8 ročným servisným balíkom pre zakúpené rušne. Dragony 2 už môžeme stretávať na našich tratiach v čele vlakov dopravcu PKP Cargo S.A., od nového roka by mali jazdiť aj u dcérskej spoločnosti PKP Cargo International.

„Sme veľmi radi, že jeden z najväčších subjektov ROSCO v Európe si vybral našu platformu šesťnápravových elektrických nákladných rušňov Dragon 2 zadaním najhodnotnejšej objednávky na naše vozidlá v histórii našej spoločnosti. S veľkým potešením vítame Akiem medzi našimi strategickými klientmi. Veríme, že spoľahlivé lokomotívy tejto platformy splnia obchodné očakávania zákazníkov spoločnosti Akiem zo strednej Európy – povedal Zbigniew Konieczek, predseda predstavenstva Newag SA.

„Rušne Dragon 2 udržiavané spoločnosťou Newag umožnia našim stredoeurópskym zákazníkom rozvíjať nové služby železničnej nákladnej dopravy s ťažšími vlakmi jazdiacimi pri vyšších rýchlostiach a zaisťujúcich najvyššie štandardy spoľahlivosti a bezpečnosti. HVO moduly s výkonom 0,5 MW však pri prevádzke na čiastočne elektrifikovaných trasách urýchlia prechod z dieselovej na ekologickejšiu elektrickú trakciu. Sme nadšení, že môžeme začať spolupracovať so spoločnosťou Newag a ponúknuť nové príležitosti našim zákazníkom v strednej Európe,“ povedal Fabien Rochefort, generálny riaditeľ spoločnosti Akiem.

Maximálna celková hodnota zákazky vrátane servisných služieb je takmer pol miliardy. eur.

Informácie o fotke:

Dátum 16.11.2023
Miesto
Vlak
Autor redakcia
Zobrazené 2330

Pridajte sa do diskusie!

4 komentáre k: Akiem kupuje od Newagu 30 Dragonov

RaVo zo dňa 16.11.2023 23:33

Hmm…. Stále rozmýšľam kde tých 10ks striedavých Dragonov bude jazdiť v ypolsku, keď je tam len 3kV. CZ,SK a Hu áno, tam je to reálne.

Reagovať

RaVo zo dňa 16.11.2023 23:34

V Poľsku

Reagovať

čitateľ zo dňa 18.11.2023 12:03

AD „RaVo“

„Dňa 16. novembra 2023 Akiem podpísal zmluvu s Newagom na dodávku 30 elektrických lokomotív Dragon 2 s opciou na ďalších 50. Z 30 fixne objednaných rušňov bude desať viacsystémových a dvadsať lokomotív 3 kV jednosmerného prúdu s modulom Last Mile, oba schopné ťahať nákladné vlaky do 4200 ton.

Viacsystémové rušne Dragon 2 novej triedy E6MST budú schválené pre prevádzku v Poľsku, Českej republike a na Slovensku a jednosmerné rušne pre prevádzku v Poľsku a pre cezhraničný staničný prístup v Českej republike a na Slovensku, čím sa výrazne posilní ponuka Akiemu v r. stredoeurópsky trh. Zmluva zahŕňa aj servisné služby na obdobie ôsmich rokov odo dňa dodania 30 rušňov. Maximálna celková hodnota zákazky bude predstavovať približne 500 miliónov EUR vrátane údržby.“

Dobrý deň…
RaVo sa vám čudujem, že ste si našli čas a reagovať na túto aktualitu !!!
V poslednom čase – období tu členovia redakcie vypúšťajú jednu perličky za druhou!!!
Toto je ďalšia z nich… !!!
GRATULUJEME, môžte pokračovať v kvalite podávaných informácií ďalej…!!!

Reagovať

Mates Pleško zo dňa 18.11.2023 20:16

Redaktor

Nech sa páči, môžete sa ku nám pridať a vo svojom voľnom čase, bez nároku na honorár spracovávať po nociach alebo popri práci aktuality. Kto nič nerobí, nič nepokazí. To, že sa človek sekne v troch písmenách(fi. HMH) a jednom slove nie je nič strašné, aby ste tu svojimi výlevmi znevažoval prácu ľudí, ktorí tu na tom dobrovoľne pracujú. Frflať je najjednoduchšie.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *