Váš železničný portál
Registrovať sa

Ďalší pozostatok z 2. svetovej vojny na žst. v Prešove

Tlačové správy 14.10.2006 20:30 Ing. Michal REPKO Zobrazené: 1826

 Na železničnej stanici v Prešove dnes našiel bagrista bombu, pravdepodobne z druhej svetovej vojny. Stalo sa to o 9:17, v čase keď bol zo stanice vypravovaný rýchlik do Bratislavy.

Podľa náčelníka prešovskej železničnej stanice Miroslava Číslikovského, bombu pyrotechnici vyberajú zo zeme s pomocou buldozéra. Po jej vytiahnutí by ju mali opatrne prepraviť do kameňolomu a tam zneškodniť. Munícia váži približne 500 kilogramov.

Ako agentúru SITA informoval hovorca Železničnej polície Jozef Búranský, po náleze bomby bola zastavená železničná doprava a o desiatej začala evakuácia priestorov železničnej stanice. Ide už o druhý nález munície v priebehu necelých troch týždňov na železničnej stanici v Prešove.

Privolaný pyrotechnici zistili, že na prešovskej železničnej stanici nebola nájdená žiadna vojenská munícia z druhej svetovej vojny, ani iný nebezpečný materiál. Išlo o tlakovú oceľovú nádobu veľkých rozmerov.

Takéto nádoby sa kedysi plnili plynom, no dnes sa už nevyrábajú. Agentúre SITA to potvrdil zástupca okresného riaditeľa PZ v Prešove Marko Drozd. Ako dodal, preto boli o 11:47 na železničnej stanici v Prešove odvolané všetky mimoriadne opatrenia a jej chod sa vrátil do normálu.

Zdroj: TASR, sme.sk, bleskovky.sk
Foto na titulke: Michal REPKO (Mysxo_SN)
Upravil: Michal REPKO (Mysxo_SN)

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Ďalší pozostatok z 2. svetovej vojny na žst. v Prešove

rusen zo dňa 16.10.2006 17:50

som pocul, ze tato cast Presova bola dost bombardovana amikmi a to este pouzivali bomby nie moc kvalitne lebo ak bomba nedopadla pod dobrym uhlom neiniciovala sa roznetka alebo zapalovac ktory potom inicioval rozbusku a ta nasledne vybusnu napln bomby. mali by to tam poriadne prezriet pyrotechnici ved taka bomba moze vybuhnut aj pri otrase od prejazdu tazkeho nakladneho vlaku a taka poltonova bomba urobi pekny krater

Reagovať

palino8 zo dňa 16.10.2006 17:54

fuj! hrúbka vo štvrtom odstavci… :-/

Reagovať

specik zo dňa 19.10.2006 7:00

Michal, trosku zavadzajuce nadpis: Ďalší pozostatok z 2. svetovej vojny na žst. v Prešove a v 3-tom odstavci – na prešovskej železničnej stanici nebola nájdená žiadna vojenská munícia z druhej svetovej vojny

Reagovať

Michal Repko zo dňa 20.10.2006 14:15

Ad. specik

Titulok je preto taky aky je, lebo aj v uvode sa pise ze: bagrista nasiel bombu, pravdepodobne z druhej svetovej vojny.
Ak by tomu tak nebolo, tak by sa asi nezacala ani evakuacia. A to ze tomu tak nebolo, to sa clovek docita dalej v texte.
Ono to ma nadvaznost… 😎

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *