Váš železničný portál
Registrovať sa

ČD prodaly již 10 tisíc jízdenek přes internet

Tlačové správy 22.11.2006 13:29 Michal Smalo Zobrazené: 1073

Jenom v měsíci listopadu očekávají ČD prodej cca dvou tisíc jízdenek; prodej roste každý měsíc o několik set jízdenek; tržby pak v řádu set tisíc Kč. Již deset tisíc jízdenek prodaly České dráhy prostřednictvím svého internetového eShopu. Zde je nyní možné vedle cestovních dokladů na vlaky SC Pendolino zakoupit jízdenky a rezervace také na vybrané vlaky kategorie InterCity a EuroCity. Za 12 měsíců provozu internetového prodeje cestovních dokladů utržily České dráhy za prodej jízdenek přes internet více než 4 miliony Kč. To znamená průměrný měsíční prodej přibližně 830 jízdenek (po třech čtvrtletích to bylo 663 jízdenek za měsíc) za 336 tisíc Kč měsíčně (po třech čtvrtletích byla průměrná utržená částka 278 tisíc Kč za měsíc). Počet prodaných dokladů se navíc každý měsíc zvyšuje a například v měsíci listopadu se očekává prodej přibližně dvou tisíc dokladů Českých drah přes internet – dvojnásobek oproti měsíci srpnu.

„Prodej jízdenek přes internet nám pomohl získat nové zákazníky například z řad manažerů a podnikatelů. Pro ně je možnost nákupu jízdenky přímo z kanceláře klíčovým faktorem při rozhodování o způsobu dopravy“, říká Josef Bazala, předseda představenstva a generální ředitel Českých drah, a.s., a dodává: „Prodej přes internet dále rozšiřujeme a od prosince umožníme nákup dokladů pro vnitrostátní cesty na spojích InterCity a současně držitelům čipových In-karet umožníme nákup jízdenek eLiška umožňujících cestovat mezi dvěma krajskými městy za cenu 140 Kč.“

Již nyní se ale služby eShopu rozšířily a vedle dokladů pro spoje SC Pendolino je nyní možné si koupit jízdní doklady také na pět spojů EuroCity a InterCity – spojujících nejen severní Moravu a Slezsko s Prahou ale také Jihomoravský kraj a Brno s Prahou.

V eShopu ČD je možné zakoupit jízdenky s rezervací na následující spoje ČD: vlaky SC Pendolino za obyčejné a zvláštní jízdné SuperCity v 1. a 2. vozové třídě (cena včetně rezervace místa), samostatné místenky SuperCity, jízdenky za obyčejné a zákaznické jízdné (cena včetně rezervace místa) a jízdenky se slevou pro skupiny (maximálně pro 6 osob) na vlak EC 134/135 Vyšehrad a vlaky IC 540/541 Hutník, IC 570/571 Brněnský Drak, IC 586/587 Jan Perner a IC 588 Leoš Janáček.

Zdroj: ČD

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *