Váš železničný portál
Registrovať sa

Zopár fotografií z trate Kozárovce – Lužianky

Fotoreportáže 27.12.2012 9:30 Peter Zobrazené: 3501

Prišla zima. Stmieva sa veľmi skoro, vonku sa pracovať nedá. Tak je viac času na to, hrabať sa v pamäťových kartách vo foťákoch a triediť si fotky do archívu. Pri prezeraní fotiek som natrafil aj na zopár dokumentačných z trate 141 Lužianky – Kozárovce, ktoré som si urobil na jeseň tohto roku. Nie sú ničím výnimočným. Sú z notoricky známych miest, ale inak sa to nedá, ak človek chce na tejto trati ponaháňať nejaký vlak.

Vidieť na tejto trati vlak je teda naozaj mimoriadnosť. Ak by trať neslúžila ako záloha pre prípadné odklony, neviem ako by dnes vyzerala. Fotky sú poskladané z jazdy mimoriadneho Pn 64760 Kozárovce – Lužianky a meracieho vlaku GPK Kozárovce – Zlaté Moravce.

3.10.2012 bolo zavedené Pn Zlaté Moravce – Kozárovce – Lužianky. Pn je zachytené na vchode do stanice Zlaté Moravce – Prílepy.


Na šírej trati pred Volkovcami.


Neďaleko predzvesti do Kozároviec.


Posun v Kozárovciach.


Kedy to bolo naposledy, čo som tu mal možnosť vidieť takýto dlhý vlak?


Príchod do Zlatých Moraviec. Posun v stanici som nefotil.


Jedna miestopisná a pohľad z nadjazdu do stanice Slažany.


Vlak minul predzvesť do Jelenca.


Kúsok za Jelencom.


A s vlakom sa lúčim na násype pred Žiranmi, kde zdoláva posledné metre stúpania trate. Potom to bude už iba z kopca do Lužianok.


21.11. 2012 bolo meranie GPK úseku trate Kozárovce – Zlaté Moravce. No lákadlom bolo predovšetkým nasadenie ,, Túlavej´´ na meracom vlaku po asi ročnej pauze, keď bola na oprave.


I keď do Moraviec bola v čele vlaku 742.601, zvuk motora Túlavej na stúpaní z Kozároviec po Volkovce sa nádherne rozliehal po okolí. Ja som si na merací vlak počkal vo Volkovciach na priecestí.


Sychravé počasie dovolilo urobiť si niekoľko záberov.


Aj na toto esíčko pred stanicou Volkovce.


Sadám do auta a mierim na nadjazd zlatomoraveckej cesty. Cestári práve upravovali krajnice, takže som si musel zbehnúť dolu.


Tak to mám aspoň s neplatnou predzvesťou do ZM Prílepy od Moraviec.


Merací vlak vchádza do Zlatých Moraviec.


Jeden pohľad aj na Túlavú.


Na dokumentáciu jazdy naspäť do Kozároviec už nie je čas. Tak aspoň odchod z Moraviec.


A ešte jeden pohľad. Tento mám v Moravciach rád – tri mechaniky v jednom J


Na záver ešte jedna smutná foto. Mechanické návestidlá v staniciach Žirany, Jelenec, Zlaté Moravce – Prílepy si už nevyfotíte. Boli demontované koncom novembra. Hm…kde sú tie časy, keď tu premával R Tekov, alebo aspoň ten motoráčik.

Dovidenia pri trati, priatelia!

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Zopár fotografií z trate Kozárovce – Lužianky

Juraj Streber zo dňa 27.12.2012 15:10

…alebo Albatros. snáď sem ešte niečo zavíta :-C

Reagovať

Peter Dirga zo dňa 28.12.2012 19:13

Fotografia z titulky vyzerá ako celkom slušný stupák :slnko:

Reagovať

vladdo zo dňa 3.1.2013 15:53

Pekné fotografie z miest, ktoré vôbec osobne ale nepoznám, nikdy som tam nebol 😕 . Tie mechanické návestidlá sú takou vzácnosťou (vlastne už boli…). Raj mechaník ešte ponúka trať č. 140 Zbehy-Prievidza. Tak asi dva roky nazad som fotil odchodové mechanické návestidlo v Bystričanoch (kde sa nakladá kamenivo z miestneho kamenolomu), dnes už je po ňom len diera v zemi…Chcem sa len spýtať či priamo v Zlatých Moravciach v stanici ešte „prežili“ mechanické návestidlá-hlavne to kosoštvorcové modré zoraďovacie? Autor píše len o žst. (zastávke?) Zlaté Moravce – Prílepy, že boli zrušené. Zrejme to je jediné miesto na Slovensku kde sa ešte takéto návestidlo nachádza???

Reagovať

vladdo zo dňa 6.1.2013 19:12

Tak dnes som absolvoval výlet do Zlatých Moraviec, zastavil som sa aj v stanici aj v depe a pofotil, čo sa ešte dalo 🙂

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *