Váš železničný portál
Registrovať sa

Vlečka v Dolnom Kubíne je už minulosťou

ReportážeStručne z naších tratí... 8.5.2017 7:16 administrator Zobrazené: 3827

V rámci rozširovania cesty a dokončenia chodníka mesto Dolný Kubín pristúpilo v roku 2016 k rokovaniu zo ŽSR a požiadalo o odkúpenie uvedenej časti pozemku ( vlečka v stanici Dolný Kubín), aby sa tam mohola realizovať  výstavba chodníku pre peších od železničnej stanice smerom do mesta popri obchodnej zóne. Po realizácii sa nový chodník napojí na už jestvujúci, ktorý v súčastnosti končí v polovici ulice a potom sa musí prejsť na druhú stranu. Zároveň dôjde aj k zlepšeniu dopravnej situácie. Došlo k zrušeniu výhybky, vytrhaniu koľaje vlečky, zaasfaltovaniu prechodu SP 0201, postaveniu výstražného zariadenia bližšie ku koľaji vedúcej do stanice smerom od Kraľovian. Jednalo sa o bývalú vlečku, ktorá slúžila pred tým železničnému vojsku, ktoré tu bolo pred tým, ale aj na vykladanie tovaru pre iných odberateľov.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Autor: Miroslav Málik

Pridajte sa do diskusie!

3 komentáre k: Vlečka v Dolnom Kubíne je už minulosťou

Peter zo dňa 8.5.2017 20:29

Ach jo, iba hlupáci chcú voziť náklady iba po cestách

Reagovať

Susto68 zo dňa 11.5.2017 15:35

Návštevník

Tuším si na Oravu vlakom ešte nešiel. Inak by si vedel, že ako výletná jazda je to OK, ale denne cestovať – to je strašné, hlavne kvôli „závratnej“ dopravnej rýchlosti. To isté platí aj pre nákladné vlaky. Kamión z Kraľovian to dva krát otočí, kým príde vlak do Kubína.
Ja to schvaľujem. Lepšie je zvýšiť bezpečnosť chodcov ako trvať na nevyužitej koľaji, ktorá slúžila hlavne vojsku, ktoré tam už aj tak nie je.

Reagovať

Peter zo dňa 14.5.2017 9:03

Áno, máš pravdu. Ja som jazdil som 5 rokov Nové Mesto n. V. – Myjava za cca 1 hodinku. Vzdialenosť je priblizne 30 km, myslím, že to je podobná “ rýchlodraha “ 😂

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *