Váš železničný portál
Registrovať sa

Tridsať tisíc cestujúcich „Pápežského vlaku“

Zahraničie 29.8.2006 19:24 Andrej Ivanič Zobrazené: 1086

Už skoro tridsať tisíc cestujúcich cestovalo „Pápežským vlakom“, ktorý spája Krakov s Wadowicami. Tento zvláštny vlak, ktorý pripomína pontifikát pápeža Jána Pavla II jazdí pravidelne od júna tohto roka. Vlakom cestujú samostatne cestujúci a taktiež aj zorganizované skupiny v rôznych vekových kategóriách. Tento vlak ako svojich hostí už prijal nie iba poľských pútnikov, ale aj veriacich z rôznych svetových končín a aj turistov zo Španielska, Talianska, Dánska, Spojených Štátov.

„Pociąg papieski- Pápežský vlak” navštevuje miesta, ktoré boli veľmi blízke Jánovi Pavlovi II: Kraków Główny, Kraków Płaszów, Kraków Łagiewniki, Skawinu, Kalwariu Zebrzydowsku Lanckoronu, Kalwariu Zebrzydowsku a Wadowice. Počas dňa premávajú 3 páry vlakov. Počas cesty vlakom sa premietajú filmy, ktoré pripomínajú púte Jána Pavla II – poľského pápeža a to v poľskej a v anglickej jazykovej verzii. Každý z cestujúcich obdrží pamätný cestovný lístok so slávnostnou pečiatkou.

Cestovné lístky sa dajú kúpiť v obslužných bodoch cestujúcich v Krakove a Wadowiciach. Taktiež sa tieto lístky dajú objednať prostredníctvom internetu. Cestovný lístok je platný celý deň a kvôli možnosti navštívenia miest , ktoré sa nachádzajú na „Pápežskej ceste“, umožňuje vykonávať prestávky počas cesty a následne v ceste pokračovať ďalším vlakom.

„Pápežský vlak” má charakteristickú zlatú malatúru a špeciálne pripravené vnútro. Nachádza sa v ňom 152 pohodlných kresiel, je prispôsobený na prepravu telesne postihnutých, pre cestujúcich na invalidných vozíkoch sú špeciálne určené miesta, rozšírené priechody a toalety, vlak je monitorovaný a klimatizovaný.

„Pápežský vlak” je vlakom poľských železničiarov, ktorí si týmto spôsobom pripomínajú pontifikát Jána Pavla II . Nápad vznikol počas púte železničiarov. V máji tohto roku počas púte do Poľska tento vynikajúci vlak vysvätil pápež Benedikt XVI.

Podrobné informácie sú prístupné na mimoriadnej internetovej stránke: www.pociag – papieski.pl .
Zdroj: www.pkp.com.pl, www.pociag-papieski.pl
Foto: www.pociag-papieski.pl

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Tridsať tisíc cestujúcich „Pápežského vlaku“

Michal Smalo zo dňa 29.8.2006 20:23

u nás by mohli spraviť vláčik šusteráčik 😀

ale v žiadnom prípade nechcem porovnávať osobnosť a „osobnosť“

Reagovať

swingo zo dňa 30.8.2006 7:46

Je to dobrý nápad aby sa nezabudlo na pápeža Jána Pavla II.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *