Váš železničný portál
Registrovať sa

RegioJet rozširuje spoje na linke Košice – Praha

Tlačové správy 27.1.2017 9:23 Peter Dirga Zobrazené: 13083

RegioJet rozšírí od konca februára počet vlakových spojov Košice – Praha a späť

Od zmeny cestovných poriadkov k 26. februáru rožšíri RegioJet počet spojov na trase Košice – Praha a späť. K existujúcim dvom spojom RegioJet v každom smere pribudne tretí spoj. Po novom sa tam k jednému dennému a jednému nočnému vlaku pridá aj spoj, ktorý bude z Košíc vychádzať v skorých ranných hodinách a do Prahy príde na obed.

V opačnom smere bude vypravený z Prahy poobede, pričom do Košíc bude mať príchod krátko pred 23. hodinou v noci. Zo strany správcu železničnej infraštruktúry ŽSR už bola RegioJetu potvrdená kapacita dopravnej cesty.
Nový spoj Košice – Praha a spať bude mať odchod z Košíc denne o 4.03 a príchod do Prahy hl. n. o 12.12 hod. V opačnom smere bude tento spoj mať odchod z Prahy hl. n. o 14.44 a príchod do Košíc o 22.44 hod.

 


Na slovenskom území budú mať nové spoje Košice – Praha a späť zastávky okrem Košíc v Kysaku, Spišskej Novej Vsi, Poprade, Liptovskom Mikuláši, Ružomberku, Vrútkach, Žiline a Čadci. Aj po odchode dopravcu RegioJet z trasy Bratislava – Košice tak ostane zachované vnútroštátne spojenie napríklad medzi Žilinou a Košicami vlakmi RegioJet 3x denne v každom smere.
RegioJet je najväčším železničným dopravcom na trase Košice – Praha a späť. Aktuálne svojimi vlakmi, ktoré premávajú so ziskom výhradne na komerčné riziko bez akéhokoľvek príspevku štátu prepravuje denne na tejto trase 2000 – 2500 cestujúcich.

 

Ceny za cestovný lístok na trase Košice – Praha sa začínajú na úrovni 10 eur a cestujúci majú v tejto cene zahrnutý všetok servis vrátane balenej vody, kávy zadarmo v neobmedzenom množstve počas celej jazdy, pripojenie k vysokorýchlostnému WiFi internetu a dennú tlač. Okrem cestovného lístka je vždy súčasťou aj miestenka a ďalšie služby.
Vo vlakoch sú radené aj vozne Astra s individuálnymi obrazovkami v sedadlách s ponukou filmov, hudby a ďalšieho obsahu. Najmenší cestujúci môžu počas jazdy využiť aj detskú herňu s ponukou filmov, ako je Krtko a pod. V nočnom vlaku sú radené aj spacie vozne. K vlakom sú zavedené aj spoje nadväznej autobusovej dopravy v smere Prešov, Bardejov, Svidník, Humenné, Vranov nad Topľou, Michalovce atď.

Súhrnný prehľad odchodov a príchodov vlakov RegioJet na trase Košice – Praha a späť

Košice odchody: 4.03 8.00 21.22
Praha hl. n. príchody: 12.22 16.12 5.58

Praha hl. n. odchody: 7.44 14.44 21.44
Košice príchody: 15.44 22.44 6.14

Pridajte sa do diskusie!

3 komentáre k: RegioJet rozširuje spoje na linke Košice – Praha

svorvlad zo dňa 27.1.2017 19:07

Správne by mal znieť titulok :

RegioJet rozširuje spoje na linke Košice – Vrútky
V úseku Vrútky – Praha a späť iba kopíruje doterajšie spoje RJ 1008 (Zvolen NAD) – Martin – Vrútky – Praha hl.n. a RJ 1011 Praha hl.n. – Vrútky – Martin – (Zvolen NAD). Regiojet a. s. zatiaľ tají, ako to bude s NAD ďalej. Podľa môjho názoru NAD od 26.2.2017 zruší. V I V A T Z S SK .

Reagovať

Marta Lojová zo dňa 29.1.2017 0:12

bola by som veľmi vďačná, keby sa vymyslelo dobré spojenie : Košice-Spišská Nová ves – Brno, napríklad aj cez Bratislavu, terajších 5min. na prestup je veľmi málo. Ďakujem

Reagovať

Frantisek Varadyl zo dňa 9.1.2018 6:32

Bola by som velmi da acna. Kebysa vymyslelo dobre spojenie Velke Kapusany do Kosic Dakujem

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *