Váš železničný magazín
Registrovať sa

Prvý Traxx AC3 – 187.085 pre EP Cargo

FotoreportážeReportážeZahraničie 30.3.2018 8:49 Peter Dirga Zobrazené: 1789

V stredu 28.3.2018 došlo v Dečíne k odovzdaniu symbolického kľúča od nového rušňa Traxx AC3 vo farebnej schéme EP Cargo. 187.085 by mal byť zatiaľ prvý z dvojice rušňov dodaných v tomto roku zo závodu Bombardier. Tento rušeň má homologizáciu len na nemecké trate. Oba 187-čky by mali byť používané spoločnosťou EP Cargo Deutschland so sídlom v Berlíne, aby odvážali popol a „sadrové vlaky“ z Brandenburk-u a Sachsen-u do Stralsund-u. EP Cargo 187.085 je ďalšou zo série „základných“ lokomotív TRAXX AC3 bez modulu Last Mile (pre posun s dieslovým motorom) Nemá žiadne homologácie pre krajiny mimo Nemecka.

 

Niečo o EP Cargo

Společnost EP Cargo a.s vznikla jako jeden z řízených projektů EPH a klade si za cíl v maximální možné míře zefektivnit a zvýšit kvalitu přepravních služeb při přepravách komodit pro naše zákazníky. Společnost EP Cargo a.s. byla licencována jako železniční dopravce v roce 2010 a osvědčení dopravce o bezpečnosti část A a B bylo přiznáno téhož roku. Našim cílem je nabídnout Vám potenciálním zákazníkům a zájemcům o spolupráci z řad spedic, dopravců, výrobních závodů i jiných společností, spolupráci při realizaci Vašich dopravních potřeb.

EP Cargo je součástí skupiny EPH. Zajišťuje železniční dopravu hromadných substrátů pro skupinu EPH v rámci regionu. EP Cargo ročně přepraví po železnici více než 3,5 milionu tun uhlí a dalších materiálů a specializuje se na mezinárodní i vnitrostátní železniční dopravu hnědého a černého uhlí, vápenců, vápna a vápenného hydrátu, energosádrovce, popílků, stabilizátů a jiných forem vedlejších energetických produktů. Ve spolupráci se sesterskými firmami holdingu EPH zajišťuje komplexní dopravní obsluhu elektráren a průmyslových podniků v rámci České republiky, Německa a Polska. EP Cargo je licencovaným dopravcem v České republice.

 

Zdroj: EP Cargo

Zdroj: EP Cargo

 

Zdroj: EP Cargo

Zdroj: EP Cargo

 

Nový EP Cargo TRAXX 187 085 vyfocen u Reußen během přepravy z Kasselu do Pirny. Autor: Mathias Schrödter‎

 

 

 

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *