Váš železničný portál
Registrovať sa

Provoz při rekonstrukci železniční stanice Olomouc

Česká republika 16.7.2016 9:35 Vojtěch Fajkus Zobrazené: 2072

Nedávno zde byla reportáž o pokračující rekonstrukci železniční stanice Olomouc hl.n., se zaměřením na výlukovou činnost liché kolejové skupiny mezi osobním, vnitřním nádražím a přednádražím (nejdůležitější spojnice při výjezdu vlaku směr Praha ze stanice Olomouc).
Chtěl bych v této souvislosti poukázat na maximální nasazení provozních zaměstnanců, kterých se nejvíce dotýká tato činnost. I když fotografie a video moc toho nevypoví, ale aspoň trochu napoví o stavu provozní situace za této rekonstrukce. Fotoobrázky ukazují stav kolejiště na vnitřním nádraží a trochu složitou situaci, kdy mezinárodní expres opouští osobní nádraží přes 104. kolej vnitřního nádraží směr přednádraží a opačným směrem vjíždí z přednádraží osobní vlak přes 102. kolej vnitřního nádraží do osobního nádraží. Je vidět, že brání v další jízdě mezinárodním expresu a až po uvolnění zhlaví na přednádraží může mezinárodní expres vjet na 202. kolej přednádraží a pokračovat směr Praha. Takových situací, kdy musí jeden vlak vyčkat na uvolnění vlakové cesty je mnoho a hodně se využívá k řešení takových situací olomoucké přednádraží, kde vlaky křižují.

01 02 03 04 05 06 07

Sobotní dopolední provoz na olomouckém přednádraží

Z důvodu pokračující rekonstrukce železniční stanice Olomouc a souvisejících výlukových opatření, „vypomáhá“ přednádraží kromě běžného provozu nákladní dopravy, k řešení průjezdu osobní dopravy (křižování) a mimořádných přeprav substrátů pro rekonstrukci. Zde je zachycen provoz, jak nákladní, tak osobní dopravy, různých dopravců a různých řad hnacích vozidel během krátkého časového zlomku sobotního dopoledne

Autor: Vojtěch Fajkus

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *