Váš železničný portál
Registrovať sa

O nové polepy pre BUDAMAR Group sa postaral Railcolor Design

Aktuality 30.6.2022 22:21 Mates Pleško Zobrazené: 2863

V súvislosti s obstaraním nových 10 kusov rušňov do flotily BUDAMAR Group bolo potrebné sa zamyslieť aj nad ich vizuálnou stránkou. Prvých 5 kusov rušňov, ktoré už BUDAMAR prevádzkuje viac ako dva roky boli opatrené dizajnom, na ktorom je prevádzková patina moc viditeľná. Preto bolo potrebné sa zamyslieť, akým dizajnom bude nová desiatka rušňov polepená. Našej redakcii sa podarilo prepojiť dve silné spoločnosti a tak vznikla spolupráca medzi BUDAMARom a RailcolorDesign. RailcolorDesign je renomovaná holandská spoločnosť, ktorá je v železničnom priemysle známa svojimi originálnymi nápadmi na polepy. Ich prácou sú napríklad ikonické Vectrony SBB Cargo International, Traxxy dopravcu HSL Logistik, atraktívne Vectrony Raillogix a RailForceOne a mnoho ďalších.

Prvé dva rušne z 10 kusovej série prišli do flotily BUDAMARU ešte začiatkom tohto roka a už v čele vlakov najazdili tisícky kilometrov. Rušeň 383.218 dorazil do Bratislavy počas uplynulého víkendu, 29. 6. 2022 absolvoval technicko-bezpečnostnú skúšku (TBS) a dnes bol ako prvý polepený do nového kabátu. My sme samozrejme pri tom nesmeli chýbať. Prvých 5 rušňov bude na sebe niesť tému známych slovenských mostov. Ako prvý sa objavil pochopiteľne Prístavný most, ktorý k skupine BUDAMAR neodmysliteľne patrí, nakoľko ich základňa sa nachádza priamo pod ním.

 

 

Pridajte sa do diskusie!

6 komentárov k: O nové polepy pre BUDAMAR Group sa postaral Railcolor Design

PeterSklicko zo dňa 30.6.2022 22:50

Pekny design, tesime sa uz foto dlho neumyvanych masin 🙂

Reagovať

Mato zo dňa 30.6.2022 22:52

Už sa vie ktoré mosty tam budú konkrétne? Ďakujem

Reagovať

Mates Pleško zo dňa 30.6.2022 23:19

Redaktor

Vie, ale bude to uverejnené postupne.

Reagovať

Mato zo dňa 30.6.2022 23:28

Ďakujem 🙂

Reagovať

julio zo dňa 1.7.2022 13:36

Posledným vydareným designom od Railcolor bol Vectron Metransu. Ostatné stoja za to, čo aj tieto nové od Budamaru. Vzhľadom k tomu, že Budamar svoje rušne umýva len veľmi sporadicky, o chvíľu aj tieto budú vyzerať rovnako. Ľudia majú radi gýče, na tomto je to poznať. To ten pôvodný Budamar je oproti tomuto hviezda, len keby tú hviezdu častejšie umyli.

Reagovať

Airvolk zo dňa 20.8.2022 10:03

Tvoj názor, tvoje pocity. Mnohý iný tento názor nezdielajú. Naopak si myslím, že toto je po dlhej dobe jeden normálny vydarený polep od railcolor. A zo starým náterom sa to vážne porovnávať nemôže, ovšem myslené inak ako si to myslel ty.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *