Váš železničný portál
Registrovať sa

Neprechádzajte cez koľaje!

Slovensko 12.11.2006 19:30 Lukáš Salenka Zobrazené: 2860

Tento článok som sa rozhodol napísať na základe nevyhovujúcich podmienok pre cestujúcich. Tento týždeň na stanici Sliač Kúpele bolo možné vidieť železničnú políciu zo Zvolena. Stáli neďaleko koľajníc a čakali na prichádzajúce vlaky zo Zvolena a Banskej Bystrice. Ľudia, ktorí vystúpili z vlakov si väčšinou skracujú cestu a bohužiaľ nezbadali políciu. Polícia hneď zakročila rozbehla sa k cestujúcim. Cestujúci nemali šancu a tak museli zaplatiť mastnú pokutu.

Žena so psom prechádzajúca cez koľaje mohla byť ďalším pokutovaným občanom.

Mladí študenti ešte stíhajú utekať. No ani to im neprešlo. Policajt, ktorý naháňal mladého študenta sa potkol o koľajnicu a spôsobil si zranenie. Mladý študent má teraz predvolanie na súd. Takisto v jeden deň policajti mali zo sebou aj strážneho psa, ktorý naháňal opäť ďalšieho študenta. Nielen cestujúci si skracujú cestu cez koľajnice, ale aj občania ktorým sa nechce ísť obchádzkou asi 300 m.

Na zákaz prechádzania cez koľaje upozorňuje tabuľka na nástupišti.

Jediným riešením by bol podchod alebo nadchod. Ale na to bohužiaľ nie sú financie a ľudia budú naďalej prechádzať cez koľajnice. Môže dôjsť aj k zrážke Lokomotívy s ľuďmi. Asi tak pred polrokom sa skoro stalo nešťastie, keď študentka prechádzala cez koľajnice aby stihla vlak. Vlak sa blížil, dával výstražné znamenie a študentka sa na koľajnici pošmykla. Vlak začal zastavovať na záchrannej brzde no študentke sa našťastie v poslednej sekunde podarilo zodvihnúť a vyskočiť na perón. Niektorí ľudia bývajú asi 50 m od stanice. No keď si predstavíme, že by niekto z nás býval 50 m od stanice a musí ísť obchádzkou približne 800 m, nie je to príjemné. No ale dúfajme, že nám raz niekto uľahčí život, aby sme namiesto 50 m nemuseli prejsť necelých 800m. Železničná polícia tak bude stále zarábať na lenivosti niektorých ľudí.

Text a foto: sallynko

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Neprechádzajte cez koľaje!

Andy zo dňa 12.11.2006 19:56

Správny postreh, zo skúsenosti občas viem,že železničná polícia vie byť veľmi arogantná.Sám mám vstup do koľajiska a minule keď som prechádzal počas fotenia na Ba hl st medzi 3. a 4. nástupišťom, železničný policajt na mna drzo zakričal :“Hej“!
No mater ho asi nenaučila slušnosti, ja som samozrejme nereagoval, bolo to pod moju úroveň baviť sa s pajácom, ktorý mal na sebe uniformu.
Ale zase z druhej strany,povie aj pozitívny príklad,aby som nehanil železničnú políciu, minule som bol svedkom toho ako zase na hlavnej stanici v ba prichytili zlodeja ako ukradol nejakemu cestujucemu batožinu.

Reagovať

marcello zo dňa 12.11.2006 20:40

Ja mám jednu skúsenosť s aroganciou žel. polície zo Žiliny: Kto cestujete – poznáte – aké sú v Žiline krátke nástupišťa. Keď príde rýchlik od Košíc, asi posledné 3 vozne sú ešte pred nástupišťom medzi koľajami. S veľkými problémami som pomohol vystúpiť babke, no potom som si všimol – nemala totiž potuchy , kde je podchod – a išla rovno cez úrovňový prechod na konci perónu – a samozrejme rovno do rúk policajtom. No chudera, vyťahovala svoju peňaženku a zo svojho skromného dôchodku im dala stovku. Samozrejme bez akéhokoľvek potvrdenia.

Reagovať

rusen zo dňa 13.11.2006 6:25

ja som tiez uz platil za prechadzanie cez kolaje tu unas Lucenci, ale len 50 korun ale aj tak 😡

Reagovať

Peter Dirga zo dňa 13.11.2006 6:26

Moja skusenost s „pokemonmi“ zo Ziliny:
V jeden pekny den sa mi stalo to ze som jednoducho dobehoval na vlak kotry uz stal v ZST. cez podchod by som to urcite nestihol a tak som si to skratil po urovnovom prechode. No na druhej strane za vagonom uz cakali zel. policajti. Rychlo som nastupil do posledneho vagonu a vlak sa pohol. myslel som ze policajti nenastupili no mylil som sa – onedlho boli pri mojom kupe. No na podiv som bol velmi milo prekvapeny, upozornili ma ze je to zakazane ja som im vysvetlil to ze je to moj posledny spoj do SNV a tak som to mal zadarmo len z dohovorom. No odvtedy chodim zasadne cez podchody.

Reagovať

swingo zo dňa 13.11.2006 7:32

Železničný policajti sú iba obyčajný darmožráči.

Reagovať

specik zo dňa 13.11.2006 8:26

sallynko slusne spracovane!

Reagovať

Ľuboš Dirga zo dňa 13.11.2006 15:10

Chvalabohu ja som nemal este nijaku zlu skusenost so zel. policiou ale na druhej strane treba poznamenat, ze pokutovanie ludi za ich priestupky je ich pracou.

Reagovať

Michal Smalo zo dňa 13.11.2006 15:32

ich prácou je dbať na bezpečnosť cestujúcich a ochraňovať ich majetok, a tak isto aj majetok ZSSK.

Ja som s nimi tiež zatiaľ nejakú zápornú skúsenosť nemal. Akurát raz v Žiline lozili takí dvaja stále za mnou, lebo videli, že fotím, ale nedal som im šancu ma pokutovať, a tak ich to prestalo asi po hodine baviť…

A raz prišli za mnou na trať, že čo tam robím, ale to tiež vyšlo bez pokuty, pretože som bol mimo ochranné pásmo a vysvetlil som im, že tam iba fotím…

Myslím, že všetko záleží od daného policajta, náhodou niektorí sú celkom fajn ale zase niektorí pekní zabednenci…

Reagovať

mr.lenin zo dňa 13.11.2006 15:46

Ja som mal tieź s nimi jednu nemilú skúsenosť toto leto v BB. Kto to tam pozná vie, źe keď stojí na konci 2 nást. a chce prejsť na 3., tak musí to obísť cez 150 metorvú obchádzku podchodom. Ja som si to však skrátil, však cez a eśte okrm toho po tzv.gumovom „priecestí“ to mám nejaké 3 metre. Vyfotím si pri 3. nás. Renću, vraciam sa opäť skratkou a v tom momente ma zbadal 😕 Dostal som stovku pokutu, aj keď to bolo bohove nezmyselné – menili most a v polke nást. teda bol koniec koľaje, čiže nebolo šance, že by po nej niečo šlo. Keď sa ma pýtal, že čo som tam robil, odpovedal som a on mi na to, že on je tiež fandom umenia, ale nelezie im do inventára 😕 Súvislosť som absolútne nepochopil. Potom mi vypísal blok a so slovami: „Ak sa chcem sťažovať, že mi dal pokutu, tak nech sa páči tam do nejakej ich búdy,ˇale že tam mi môžu dať pokutu aj 3 tis.“. Vykašlal som sa na neho,zaplatil som. Eśte nezabudol poznamenať trápne poznámky typu: „Deň sa začína škaredo, ale končí pekne“ alebo že: „Za tie peniaze som mohol radšej pozvať večer priateľku do kina a pod“. Mal som skazený celý deň 😳

Reagovať

sallynko zo dňa 13.11.2006 18:16

no mr.lenin: tak tam to poznam aj ja. Aj mne naparili pokutu a nenechali si ujst aj trapne poznamky. Asi v BB dobreho policajta nestretnes 😡

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *