Váš železničný portál
Registrovať sa

Modelové koľajisko v mierke TT

Železničné modelárstvo 10.11.2006 14:50 Martin Krasula Zobrazené: 3597

Modelovej železnici sa venujem od detstva a začínal som pri dvoch mašinách a približne dvadsiatich vozňov, ktoré som mal po otcovi. Aktívne sa venujem tomuto koníčku štyri roky. V roku 2004 som sa rozhodol začať stavať modelovú železnicu o rozmeroch 240×170 cm v modelovej mierke TT. Železnica je vo výstavbe, je umiestnená v mojej izbe a je riešená na vyklápanie kvôli nedostatku miesta. Má pevný rošt a celý základ tvorí polystyrénová platňa na ktorej sa rozlieha celá krajina. Pridaná fotogaléria OVLÁDANIE A KOĽAJE:

Tvorená je dvoma samostatne napájanými okruhmi a hlavnú stanicu tvorí šesť koľají s výtopňou a tri kusé koľaje. Nachádza sa tu aj priechodzia zastávka “Karolinka” a taktiež zastávka pre rozhľadňu. Všetky flexi koľajnice sú od firmy Tillig a taktiež výhybky. Dvojkoľajka je tvorená ako veľký popreplietaný okruh a každý je napájaný samostatným trafom. Hlavná stanica je ovládaná manuálne a samostatná dvojkoľajka ja tvorená autoblokom. V stanici momentálne prebieha inštalácia osvetlenia ako aj v hlavnej ulici za staničnou budovou. Ako napájanie svetelných obvodov je použitý zdroj s PC, ktorý je zabudovaný v ovládacom panely koľajiska.


KRAJINA:

Na tvorenie podložia krajiny som zvolil polystyrén, ktorý som rezal odporovým drôtom. Na tento podklad som dával trávnaté koberce alebo rôzny posypový materiál. Krajina je prevažne hornatá prekrývaná mohutnými skalami a pretínaná je dvomi tunelmi. Stromčeky sú zatiaľ vo fáze výroby a to ihličnaté aj listnaté.


V najbližšom čase mám na pláne dokončenie zapájania relé, kompletné zabudovanie osvetlenia modelu, dotvorenie krajiny a osadenie stromčekov.


O všetkých novinkách na koľajisku Vás budeme pravidelne informovať na stránkach Railpage.net. Súčasťou článkov budú vždy aktuálne fotografie.


FOTOGALÉRIA KOĽAJISKA

Text a foto: matokr

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Modelové koľajisko v mierke TT

Michal Repko zo dňa 10.11.2006 15:09

Pekne kolajisko, male ale zlate.
Uz len dokoncit krajinku a zacat s vysadbou stromcekou,
tak ako to je umna…
😀

Reagovať

Michal Smalo zo dňa 10.11.2006 15:18

mysxo: však potom dufam michal že keď budeš mať dačo nové tak sa predvedieš opäť s fotkami ako sa stalo dobrým zvykom!

maťo: to koľajisko je úplne super a už sa teším keď budeme nahadzovať ďalšiu reportáž s krásnymi fotkami na stránku ako sú tieto… Klobúk dole :hammer:

Reagovať

Msnake zo dňa 10.11.2006 16:07

pekne vzdy som nieco take cel skusit len ako casu neni 🙂

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *