Váš železničný portál
Registrovať sa

Lepenkové lístky nahradia moderné

Tlačové správy 8.1.2007 16:32 Michal Smalo Zobrazené: 1205

Predaj lepenkových cestovných lístkov na vlak sa už definitívne končí. Cestujúci sa nimi budú môcť vo vlakoch preukazovať len do konca januára. Obľúbené lepenkové lístky, ktoré sa predávali už v roku 1914, nahradia modernými. Zatiaľ sa ešte predávajú na viac ako 100 staniciach. S lepenkovými lístkami sa dnes cestujúci stretávajú ešte v niektorých obciach. Predávajú sa aj v osobnej pokladnici na železničnej stanici v Kendiciach v Prešovskom okrese.

„Lístky sa na jednotlivých staniciach majú postupne dopredávať do konca mesiaca,“ povedala pokladníčka, zmluvná predajkyňa na železničnej stanici v Kendiach Marta Dancáková.

Podľa nej boli tieto cestovné lístky medzi cestujúcimi obľúbené. „Je škoda, že končia, mne sa páčili,“ povedal sklamane Prešovčan Michal.

Iný názor má Jozef Mikolaj z Kendíc. „Mne sa nepáčia, lepšie aj krajšie sú papierové. Tie lepenkové sú už zastarané.“

Lepenkové lístky, ktoré sa predávali aj vo veľkých mestách, boli rozdelené podľa kilometrov.

Kým sa začne s predajom na novom prístroji, Dancáková dopredá posledné kusy lepenkových lístkov. Okrem nich však predáva cestujúcim aj klasické, papierové, ktoré sú zatiaľ náhradným riešením.

„Je to zdĺhavé, lebo na tieto lístky treba vypisovať pomerne veľa údajov. Keď príde naraz viac ľudí, mám na to málo času,“ dodáva pokladníčka.

„Neviem, ako to bude, keď sa spustí do prevádzky nový prístroj, lebo ten lístky tlačí pomalšie,“ obáva sa Dancáková.

Podľa riaditeľa odboru komunikácie Železničnej spoločnosi Slovensko Miloša Čikovského, lepenkové lístky sa predávali od čias vzniku železnice.

Nové zariadenia úvisia s tarifnou a cenovou politikou. „Sú prepojené mobilnou komunikáciou a na konci zmeny sa vytlačí presná štatistika, uzávierka a podobne. Lepenkové lístky sme museli dať vytlačiť niekoľko mesiacov vopred,“ dodal.

Modernizácia cestujúcim prinesie možnosť kúpiť si všetky druhy cestovných lístkov rovnako, ako je to vo väčších mestách.

Zdroj: SME

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Lepenkové lístky nahradia moderné

swingo zo dňa 8.1.2007 21:36

Vďaka za info.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *