Váš železničný portál
Registrovať sa

Koľajisko Rasťa Buricu

Železničné modelárstvo 19.3.2007 23:00 Martin Krasula Zobrazené: 2367

Dnes Vám predstavím koľajisko Rasťa Buricu, ktoré je v mierke 1:120 (TT) a jeho rozmery sú 250×160 cm. Momentálne je vo fáze výstavby a stavia sa približne dva roky. Rošt sa skladá z dreveného rámu a podopierajú ho výškovo nastaviteľné nožičky. Na rošte je položený polystyrén – 5cm hrubý.

Všetky koľaje (plechový profil) sú osadené a aj elektrina je zapojená, už len chýba ovládací panel. Jednokoľajová trať vytvára jeden hlavný okruh, do ktorého sa napája polokruh z vedľajšej stanice.


Členitý horský terén dopĺňajú dve stanice a to prvá hlavná trojkoľajná a druhá vedľajšia dvojkoľajná stanica. Nachádza sa tu jeden most a tri tunelové portály, ktoré vytvárajú jeden tunel.


Domčeky sú v zastúpení hlavne od firmy Auhagen. Zatiaľ sa moc krajina nezelená, ale autor koľajiska na tom pracuje, ako je možno vidieť.


Prípadné otázky píšte na Fórum Railpage.net. Ak máte aj Vy doma koľajisko, alebo pracujete modelárskom klube a radi by ste sa podelili s fotkami a zážitkami zo stavby koľajiska a jeho prevádzky, spojte sa s nami a radi venujeme Vášmu koľajisku článok.


Už sme Vám predstavili:
Železnicu Michala Repka
Koľajisko Maťa Krasulu
Koľajisko Železnično-modelárskeho klubu pri SPŠD v Košiciach
Koľajisko Klubu železničných modelárov CVČ v Žiline

Text a snímky: matokr

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Koľajisko Rasťa Buricu

Michal Smalo zo dňa 20.3.2007 15:46

Zaujala ma celkom tá modelová Bobinka, mám doma takú podobnú… Inak som zvedavý ako to bude vyzerať, keď to bude hotové… Potom určite pošlite fotky!

Reagovať

palo1987 zo dňa 20.3.2007 20:02

Vyzera to velmi zaujimavo, dufam ze budu fotky aj z uplne dokonceneho modelu, drzim palce aby mu vsetko pekne vyslo

Reagovať

beginner zo dňa 24.3.2007 12:16

Normálne ma ovanula nostalgia, veď tie mašinky čo sú odfotené, behali i po mojej izbe, napr. tá modrá mašinka SNCF, zelený i zaplachtovaný nákladný vagón s brzdárskou búdkov boli súčasťou i môjho TT štart setu. Bobina odpočíva i u mňa, v krabicovom depe. Želám veľa uspechov a hlavne času a pochopenia okolia pri dobudovaní pekného koľajiska. 😆

Reagovať

juroH0 zo dňa 12.4.2007 13:10

super kolajisko ja som sice H0 ale paci sa mi to… nemas nejaky planik??? moj mail juroh0@centrum.sk

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *