Váš železničný portál
Registrovať sa

Zrážka vlakov v Chorvátsku. Obmedzené sú aj vlaky RegioJetu k moru.

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Dnes v skorých ranných hodinách došlo v Chorvátsku k zrážke dvoch nákladných vlakov. Zraziť sa mali vlaky dopravcov HŽ Cargo a Enna Trans. Udalosť sa stala na jednokoľajnej trati medzi Koprivnicou a Záhrebom pri meste Križevci. Podľa dostupných informácií pri zrážke nikto nezahynul, zranenia utrpel rušňovodič dopravcu Enna Trans. Presné príčiny nehody sú v štádiu vyšetrovania.

Udalosť sa stala na trati od maďarských hraníc smerom k mestu Zagreb. Touto traťou premávajú aj osobné vlaky dopravcu RegioJet do Rijeky resp. Splitu. Vzhľadom na fakt, že trať je aktuálne neprejazdná a z priložených fotografií je jasné, že niekoľko dní bude odstraňovanie následkov nehody trvať sme sa spojili s Alešom Ondrůjom, tlačovým hovorcom spoločnosti RegioJet.

,,Ihneď po obdržaní informácie o nehode vlakov a neprejazdnosti trate od Koprivnice na Zagreb sme začali zabezpečovať opatrenia na dopravenie cestujúcich do svojich destinácií. Vlak, ktorý včera vyrazil zo Splitu a Rijeky prešiel dotknutým úsekom bez obmedzenia a cestujúci sú na ceste späť domov. Vlak, ktorý včera vyrazil z Prahy ukončil svoju jazdu v meste Koprivnica. Cestujúcim bolo zabezpečených 15 autobusov náhradnej dopravy a v týchto chvíľach by už mali byť na ceste k moru. Z dôvodu neexistencie odklonovej trasy v Chorvátsku je rovnaký scenár pripravený aj na nasledujúce dni. Cestujúcim bude vrátených 50% cestovného aj napriek tomu, že udalosť nie je vinou spoločnosti RegioJet." Pýtali sme sa aj, či s ohľadom na možné dlhodobejšiu neprejazdnosť trate uvažuje dopravca o odklonení vlakov cez Hodoš a Zidani Most do Dobovej. Podľa Aleša Ondrůja začali pracovať aj na tejto variante, avšak v dobe covidových opatrení nie je jednoduché zorganizovať takúto objazdnú trasu cez Slovinsko. Vyžiadalo by si to veľa administratívy a dopravca nevie, či je slovinská strana schopná zabezpečiť dostatočný počet policajtov na hraničných priechodoch, ktorí by plynulo vedeli skontrolovať vlak obsadený takmer 600 cestujúcimi. Rovnako dopravca rieši to, či by na Slovinskej strane mohol jazdiť so svojim rušňom, prípadne či by spoločnosť Slovenske železnice vedela promptne zareagovať poskytnutím potrebného rušňa aj so strojvedúcimi. Aktuálne teda RegioJet pracuje s variantom náhradnej autobusovej dopravy, po získaní viac informácií bude zvažovať aj objazdnú trasu v závislosti od toho, čo bude mať čo najmenší dopad na komfort cestujúcich.

Pri pohľade na zavalený a zdemolovaný Vectron 193.271 je zázrakom, že rušňovodič vyviazol len so zraneniami.

 

 

Informácie o fotke:

Dátum 11.08.2021
Miesto Križevci, Chorvátsko
Vlak
Autor Mates Pleško
Zobrazené 5198

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *