Váš železničný portál
Registrovať sa

Začali tohtoročné dodávky Vectronov pre RSL

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Slovenská leasingová spoločnosť Rolling Stock Lease prevzala koncom tohto týždňa prvé dva rušne Siemens Vectron MS z tohto ročnej minimálne sedemnásť kusovej objednávky ( 12ks ČD, 5ks BUDAMAR).

V piatok 21. 4. 2023 dorazili do Bratislavy z Nemecka rušne 193.566 a 580. Prvý menovaný hneď v sobotu putoval ako rušňový vlak do Kútov a odtiaľ v závese za 383.213 na vlaku Lokorailu do Ústí nad Labem. Z Ústí bol následne v nedeľu večer dopravený za pomoci 383.213 do depa Českých dráh Praha - Vršovice. Stal sa tak prvým z dvanástich rušňov, ktoré si tento rok ČD prevezmú do prenájmu. Druhý menovaný sa nachádza v Bratislave a slúžiť bude v skupine BUDAMAR. Na rozdiel od doteraz dodaných desiatich kusov došlo k registrácii v Nemecku aj u tohto zákazníka. Spôsobené to bolo administratívnou náročnosťou uvádzania rušňov do prevádzky na tratiach ŽSR a SŽ. Nezriedka sa stalo, že rušeň registrovaný na Slovensku nemal spôsobilosť na prevádzku v týchto dvoch krajinách, pričom napríklad do Rakúska a Nemecka či Maďarska už mohol.

Jedenástym dodaným rušňom pre BUDAMAR bude načatá tretia grafická téma polepov z dielne RAILCOLOR DESIGN. Svoje polepy by mal dostať v priebehu týždňa.

Informácie o fotke:

Dátum 22.04.2023
Miesto Bratislava - Železná studienka
Vlak Rv 1. násl. 77820
Autor Mates Pleško
Zobrazené 1342

Pridajte sa do diskusie!

4 komentáre k: Začali tohtoročné dodávky Vectronov pre RSL

Rakatron zo dňa 24.4.2023 8:39

ZSSK teda využije tento rok služby inej spoločnosti alebo nakúpi do vlastnictva?

Reagovať

Mates Pleško zo dňa 24.4.2023 14:38

Redaktor

A vari ZSSK na tento rok niečo chystá?

Reagovať

Rakatron zo dňa 24.4.2023 22:33

Nehovorme o tom, či ZSSK niečo chystá abo nie. Hovorme o tom, že 9. aprila uplynulo 49 rokov od okamihu nasadenia prvých kusov rušňov radu 350 do pravidelnej pasažierskej služby, hovorme o cenách elektrickej energie, rentabilite verejnej sluzby ZSSK, zdrvujucej prevahe rušňov bez rekuperácie brzdnej energie a s vykurovaním atmosféry pri rozbehu, o cestovani zadarmo a znižovaní nákladov, spolahlivosti a zastupiteľnosti strojov. Hovorme o liberalizacii na hlavnej trati a realnych predpokladoch ZSSK ponúknuť konkurenčnú cenu. Snáď tam má niekto zodpovedný a osvietený Boha pri sebe. Bilanciu meškaní po polroku prevadzky aktualneho GVD ani neuvidime, to bude prisne tajný dokument rovnako ako info o výške subvencie do tohto štátneho biznisu. Nehovorme o Vectronoch, hovorme o dvojsystémových KISS-och. Na tie 4 páry IC s dvomi zastavkami 10 lízingových rušňov stačí, dvojhodinový takt pre Ex, ktoré stoja každých 15 minút, bez meškania a plytvania energiou a s adekvátnou trakciou zabezpečia len jednotky. Niečo mi to pripomína, aha, križovatku D1 a D4 ako Columbovu manželku. Alebo sa ZSSK chystá prevádzkovať len R, REx a Os planktón? Áno, je to o ambíciách.

Reagovať

saivo zo dňa 27.4.2023 15:57

Áno využije možnosti žos Vrútky a pošle do opravy zase a zase 350 tky.Minie tak podstatne viac ako nákup nových strojov.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *