Váš železničný portál
Registrovať sa

Vodíkový vlak zavíta do Česka a na Slovensko

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Výrobca koľajových vozidiel Alstom uverejnil harmonogram prezentačných jázd vodíkovej jednotky Coradia iLint, ktorá sa v máji pozrie do Českej republiky a na Slovensko. Jednotka bola dopravená do pražského Odstavného nádraží jih 11. 5. 2022 v podvečerných hodinách.

Výrobca Alstom vo svojom propagačnom letáku informuje, že na Slovensku a v Českej republike predstaví zatiaľ jediný vlak na vodíkový pohon uvedený do bežnej prevádzky. Jednotka jazdí s nulovými emisiami a nízkou hlučnosťou.

Prezentačné jazdy vlaku začnú 17. 5. 2022 v Prahe a potrvajú až do 25. 5. 2022. V dňoch 20. a 21. 5. si jednotka odskočí na Slovensko, mala by sa ukázať v Prievidzi, Nitre, Nových Zámkoch, Komárne a na záver v Bratislave.

Šéf Alstomu pre Českú republiku Daniel Kurucs sa pre web zdopravy.cz vyjadril, že spoločnosť chce odbornej aj širokej verejnosti ukázať, že vodíkový vlak skutočne existuje a nie sú to len obrázky a vzdialené vízie. Jednotka je vyvinutá, otestovaná v mnohých krajinách a v Nemecku jazdí v plnej prevádzke. Jednotkou sa budú môcť zviesť aj ľudia z cestujúcej verejnosti.

Titulná foto: web Alstom

Informácie o fotke:

Dátum 12.05.2022
Miesto Česká republika a Slovensko
Vlak Alstom Coradia iLint
Autor Mates Pleško
Zobrazené 1470

Pridajte sa do diskusie!

1 komentár k: Vodíkový vlak zavíta do Česka a na Slovensko

Tomas zo dňa 14.5.2022 1:05

Bolo by vhodne doplnit aj presne časy vlaku, popripade spustit aj predaj cestovnych dokladov tak ako je to v Českej republike.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *