Váš železničný portál
Registrovať sa

TGV PSE na návšteve v Českej republike

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Správca českej železničnej infraštruktúry Správa železnic dnes do Českej republiky priviezol na prezentáciu vysokorýchlostnú jednotku od výrobcu Alstom TGV PSE. Do Česka sa tak po 31 rokoch opäť pozrela ikona francúzskych železníc. Kým v roku 1991 sa v česku objavila modernejšia jednotka Atlantique, v týchto dňoch zavítala jednotka PSE s úctyhdoným vekom 42 rokov.

Z Nemecka jednotku priviezol Vectron spoločnosti Captrain, dcérskej firmy francúzskych SNCF. Na českom území bol do čela nasadený jeden z prvých prevádzkovaných Vectronov, stroj s číslom 193.901, ktorý od spoločnosti Siemens Mobility zakúpila Správa železnic. Dopravcom na českom území je ČD Cargo, ktorého logá sa objavilo aj na spomínanom Vectrone.

Jednotka bola poobede dopravená z Děčína na pražské ONJ kde bude nocovať. V pondelok 6. júna sa verejnosti predstaví na Hlavním nádraží, odkiaľ v poobedných hodinách odíde na brnenské výstavisko. Fanúšikovia železníc tak budú mať možnosť jednotnu vyfotografovať na ikonickej vlečke v centre mesta. Tam pobudne tri dni na výstave RAIL BUSINESS DAYS 2022. Po ceste späť do Francúzska bude ešte predstavená v Jihlave a Ústí nad Labem.

Náklady na prezentáciu tejto jednotky sa vyšplhali na viac ako 11 miliónov českých korún, z čoho 9,34 milióna sú náklady na zapožičanie tejto jednotky. Ostatné náklady predstavujú výdaje súvisiace s dopravou jednotky, poistením, náklady na ostrahu a marketing a poplatok za vystavenie. Vo veľkej miere sa na nákladoch budú podieľať dodávatelia správy železnic ako AŽD Praha, Chládek a Tintěra či Eurovia. Vystavenie jednotky má slúžiť na prezentáciu plánov Správy železnic s výstavbou vysokorýchlostných tratí v Českej republike.

Informácie o fotke:

Dátum 05.06.2022
Miesto Česká republika
Vlak TGV PSE
Autor Mates Pleško
Zobrazené 1926

Pridajte sa do diskusie!

1 komentár k: TGV PSE na návšteve v Českej republike

Jozef Lacher zo dňa 11.6.2022 14:03

Niekde som čítal kritiku že sem poslali starý 40 ročný vlak . Nuž keď videli čo tu jazdí a po akých koľajniciach tak sa asi rozhodli že tento vlak bude ešte na dlho modernejší ako tie naše . Však sa pozrite na naše. 40-50 a možno aj staršie súpravy.Niektore drží pokope už len farba !!!

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *