Váš železničný portál
Registrovať sa

Štvrtá séria Vectronov METRANS sa objavuje v prevádzke

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Spoločnosť Metrans v posledných týždňoch zaradila do prevádzky prvé dva rušne Siemens Vectron MS zo štvrtej desať kusovej objednávky od mníchovského výrobcu Siemens Mobility. Vectrony 383.431 a 432 už vozia kontajnerové vlaky tohto dopravcu naprieč Európou, ďalšie sa do prevádzky pripravujú v kolínskom DYKO, respektíve sú vo fáze pred dodaním od výrobcu. Vectron 383.440 bol dopravený v pondelok 20. 11. 2023 do nemeckého Braunschweigu na finálnu kompletáž pred dodaním zákazníkovi.

Podľa slov Martina Hořínka, konateľa Metrans Rail z mája tohto roku pre web zdopravy.cz dopravca vypísal súťaž na dodávku ďalších 20 interoperabilných rušňov. Jej výsledok zatiaľ nebol nikde oznámený. Okrem toho spoločnosť pokračuje aj v posilňovaní parku nákladných vozňov na prepravu kontajnerov pravidelnými dodávkami z popradskej Tatravagónky. Spoločnosť má v pláne ročne posilniť park až o 300 takýchto vozňov. Tento rok spoločnosť významne expandovala na balkán. Metrans začal obsluhovať terminál v chorvátskej Rijeke a srbský terminál Indija neďaleko Belehradu. Stalo sa tak vďaka nákupu 51% podielu v spoločnosti Adria Rail.

Veľkú expanziu pripravuje Metrans aj v Maďarsku. V Zalaegerszegu buduje uzlový terminál, ďalší terminál rastie neďaleko Szegedu. Oba by sa mali dostať do prevádzky do roku 2025.

Informácie o fotke:

Dátum 23.11.2023
Miesto Gdansk
Vlak
Autor Foto: Piotr Kaczorowski, Text: Mates Pleško
Zobrazené 1138

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *