Váš železničný portál
Registrovať sa

Jednotky Lint 41 boli schválené pre prevádzku na Slovensku

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Európska železničná agentúra ERA vydala dňa 16. 11. 2023 schválenie pre prevádzku jednotiek Alstom Coradia Lint 41 v Nemecku a na Slovensku. S ohľadom na to, že jednotky pred prevádzkou podstúpili drobné zmeny, museli byť na novo schválené aj v Nemecku, kde ich má vlastník Alpha Trains registrované a do budúcnosti pre ne potrebuje mať zabezpečené schválenie primárne tam.

O schválenie prevádzky, respektíve jej rozšírenie o Slovensko požiadala spoločnosť Leo Express Global, ktorá tak učinila v spolupráci so slovenským a nemeckým drážnym úradom. Dopravca Leo Express si cez spoločnosť Renfe Alquiler prenajal pre potreby zabezpečenia prevádzky na trati z Bratislavy cez Dunajskú Stredu do Komárna 21 týchto dieslových jednotiek pôvodom z Nemecka. Táto spoločnosť slúži na správu prenajímaného vozového parku v skupine Renfe. Jednotky boli vyrobené v rokoch 2008 a 2009 a pred pôsobením u Leo Express jazdili v okolí nemeckého Augsburgu.

Dopravca po schválení jednotiek a pred zahájením prevádzky, ktorá nastane so zmenou grafikonu 10. 12. 2023 začal vykonávať po Bratislave skúšobné jazdy potrebné najmä pre zácvik rušňovodičov na predmetné jednotky. V tomto týždni bolo vidieť po bratislavskom uzle pohybovať sa viacero týchto jednotiek.

Informácie o fotke:

Dátum
Miesto depo Bratislava Východné
Vlak
Autor Mates Pleško
Zobrazené 1366

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *