Váš železničný portál
Registrovať sa

Slovinský dopravce Primol-Rail získal bezpečnostní certifikát na příštích pět let

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Slovinský železniční dopravce Primol-Rail ze skupiny PKP CARGO INTERNATIONAL, která je jedním z nejvýznamnějších provozovatelů železniční a intermodální dopravy v Evropě a členem skupiny PKP CARGO, předního evropského logistického operátora, získal bezpečnostní certifikát pro provoz železniční dopravy s platností do února 2026. Společnost je dnes již nedílnou součástí rozvoje a naplňování strategie skupiny PKP CARGO INTERNATIONAL na mezinárodním železničním trhu v Evropě.

Toto osvědčení pro společnost Primol-Rail potvrzuje schválení systému řízení bezpečnosti u železničního dopravce, včetně ustanovení a předpisů přijatých společností za účelem splnění konkrétních požadavků nezbytných pro bezpečný provoz v souladu se směrnicí EU 2016/798 a příslušnými národními právními předpisy. 

„Akvizici slovinského dopravce Primol-Rail považujeme za velmi úspěšné strategické rozhodnutí. Společnost dnes tvoří neodmyslitelnou součást našeho rozvoje v Evropě především v koridoru sever-jih, kterému v rámci plnění našich ambiciózních cílů věnujeme velkou pozornost. Skupina PKP CARGO INTERNATIONAL vyžívá společnost Primol-Rail především v přepravách mezí přístavem Koper a českými nebo slovenskými terminály v Paskově, Mělníku a Bratislavě,“ říká Maciej Walczyk, předseda představenstva PKP CARGO INTERNATIONAL.

Mezinárodní železniční dopravce PKP CARGO INTERNATIONAL získal 80% podíl ve slovinské společnosti Primol-Rail v prosinci 2018.

„Získání tohoto certifikátu je jasným důkazem pro naše zákazníky, že společnosti skupiny PKP CARGO INTERNATIONAL poskytují svým klientům rychlé, spolehlivé a především bezpečné přepravy jejich zboží napříč Evropou,“ dodává Maciej Walczyk.

Lukáš Kresač
Mluvčí

Informácie o fotke:

Dátum 13.04.2021
Miesto
Vlak
Autor Lukáš Kresač
Zobrazené 815

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *