Váš železničný portál
Registrovať sa

RegioJet vypravil prvý vlak na Ukrajinu

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Český súkromný dopravca RegioJet vypravil v stredu 27. 3. 2024 prvý priamy vlak spájajúci Prahu a ukrajinské mesto Čop. Jedná sa o predĺženie nočnej linky do Košíc z ktorej tri vozne pokračujú ďalej smer Čierna nad Tisou a Čop ako vlak RJ 1222 respektíve RJ 1223 v smere z Ukrajiny. RegioJet na východné Slovensko poslal aj svoj rušeň, prevádzku zahájil peršing 162.118. Z Prahy vlak odchádza o 21:52, do Čopu má plánovaný príchod o 10:35. Pri ceste späť vyráža z Čopu 17:35 a 5:57 ráno je v Prahe. O linku je hneď od začiatku záujem. Vlak je na prvé dva dni vypredaný.

Jedná sa už o druhú linku žltého dopravcu na Ukrajinu. Prvú prevádzkuje medzi Prahou a mestom Przemyśl na poľsko - ukrajinských hraniciach s nadväznosťou spojov ukrajinských železníc do viacerých destinácií. Dopravca deklaroval, že za minulý rok na tejto linke prepravil 230 000 cestujúcich. Linka však čelí veľkej kritike z dôvodu kvality vozňov, ktoré sú na nej prevádzkované.

RegioJet deklaroval, že má záujem linku predĺžiť až do Mukačeva, to chce zabezpečiť investíciou do infraštruktúry na vlastné náklady. Z Čopu pokračuje normálne rozchodná trať práve až do Mukačeva, Ako prvý začala trať využívať Železničná spoločnosť Slovensko.

Fotografia zachytáva vlak v stanici Čop. Autor fotografie: Oliver Jonec


Vlak zachytený 29.3 v stanici Čierna nad Tisou nám do redakcie zaslal Viktor Šesták

Informácie o fotke:

Dátum 28.03.2024
Miesto
Vlak Praha - Čop
Autor Mates Pleško
Zobrazené 1769

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *