Váš železničný portál
Registrovať sa

Arriva má prvý modernizovaný Stadler GTW pre Jihomoravský kraj

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Česká spoločnosť Arriva vlaky zvíťazila minulý rok v súťaži o prevádzku troch liniek pre Jihomoravský kraj. V súťaži Arriva porazila České dráhy a Leo Express. Súťaž na 10 ročný kontrakt predpokladala ročný nájazd 1,4 milióna kilometrov so začiatkom prevádzky od decembra 2024.

Súťažilo sa o linky:

S8 Břeclav - Znojmo (vrátane letných vlakov až do Šatova)
S52 Zaječí - Hodonín
S91 Hodonín - Veselí nad Moravou - Vrbovce (po dohode s MDSR až na Myjavu)

Jihomoravský kraj v súťaži nepožadoval nové vlaky, čo práve Arriva využila. České dráhy sa do súťaže prihlásili s novými vozidlami čo umožnilo ostatným spoločnostiam ponúknuť výhodnejšiu cenu. Arriva bude dopravu na týchto linkách zabezpečovať jazdenými motorovými jednotkami Stadler GTW z Nemecka, ktoré spoločnosť zakupuje od dopravcu Hessische Landesbahn (HLB).

Práve minulý týždeň sa na verejnosti počas skúšobnej jazdy objavila prvá zmodernizovaná jednotka, ktorá absolvovala kompletnú opravu v Škoda Pars Šumperk ktorou prejdú všetky jednotky. Okrem štandardnej modernizácie interiéru, dosadenia vlakového zabezpečovača a ďalších úprav prešla obnovou aj vonkajšia časť vozidla. Jednotky budú do prevádzky nasadené v charakteristickom nátere Jihomoravského kraja, ktorý bol po prvý krát aplikovaný na jednotky Panter, ktoré kraj zaradil do prevádzky minulý rok. Medzi tým 20. 3. 2024 dorazili do Českej republiky ďalšie 4 jednotky, ktoré boli dopravené priamo do Šumperka. Ide o jednotky čísel 646.413, 420, 421 a 424.

Informácie o fotke:

Dátum 25.03.2024
Miesto
Vlak vizualizácia podoby nových jednotiek, Arriva
Autor redakcia
Zobrazené 1341

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *