Váš železničný portál
Registrovať sa

RegioJet vstúpil do oblasti nákladnej dopravy

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Český dopravca RegioJet dnešným dňom vstúpil do oblasti nákladnej dopravy. Zo stanice Praha - Úhříněves do Kecskemétu dnes vypravil prvý ložený vlak pre zákazníka Karlovarské minerálni vody (Mattoni). Táto spoločnosť je vlastníkom zastúpenia Pepsi pre Českú republiku, Slovensko a Maďarsko. Práve z výrobne spoločnosti Pepsi v Prahe začínajú byť produkty prepravované do Maďarska po železnici. Vo vlaku bolo radených 20 vozňov. Spočiatku majú tieto prepravy prebiehať 1x týždenne, v letných obdobiach pri zvýšenom dopyte dokonca 2x týždenne. Spoločnosti RegioJet sa podarilo presvedčiť zákazníka, aby dopravu kompletne previedol na železnicu, doteraz železnica plnila len doplnkovú kapacitu k automobilovej doprave. RegioJet plánuje vyhľadávať aj ďalšie nové možnosti prepráv, ktoré by rád previedol z cesty práve na železnicu. Podobný projekt je podľa informácií z webu zdopravy.cz v rovine jednaní aj so spoločnosťou Kofola.

Do čela vlaku sa postavil Alstom (Bombardier) Traxx3 MS 388.210, ktorý vlak vedie v celej trase, teda aj na území Maďarska kam schválenie dráhového vozidla obdržal len nedávno.

Text: Mates Pleško

Informácie o fotke:

Dátum 24.04.2022
Miesto Vranovice
Vlak Nex 49833
Autor Lubomír Novák
Zobrazené 1931

Pridajte sa do diskusie!

4 komentáre k: RegioJet vstúpil do oblasti nákladnej dopravy

RaVo zo dňa 25.4.2022 1:37

Matej uvedená preprava existuje už dlhšiu dobu. Jednu časť vozí v celej trase aj ČD Cargo-HU,SK a CZ

Reagovať

Mates Pleško zo dňa 25.4.2022 9:11

Redaktor

No tá práve slúžila ako doplnkový výkon ku kamiónom. Teraz nastala zmena a gro prepravy tovaru prevzal RegioJet a NKD bude doplnková.

Reagovať

Johnz zo dňa 27.4.2022 21:05

Nie je to nová preprava ani zmena. Regiojet akurát prebral zakázku ČD-C.

Reagovať

Ma rek zo dňa 1.5.2022 23:44

Návštevník

Mates Pleško. Mňa by zaujímalo, či sa chystá Regiojet na nákladnú dopravu po iných tratiach, trebárs aj Čadca_ Žilina, a či sa zaujíma o trať Rajec_ Žilina. Neviete niekto,ako je to s tou traťou na Rajec? Stále je vyhlásená súťaž na iného dopravcu okrem ZSSK, alebo ju už zrušili?

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *