Váš železničný portál
Registrovať sa

Prezidenti Kiska a Zeman zavítajú v Prezidentskom vlaku na Slovensko

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Prezentácia Prezidentského vlaku sa na Slovensku skončila a vlak po tieto dni jazdí v ČR, no ako oznámila Česká tlačová kancelária (ČTK), čoskoro sa s ním na Slovensku opäť stretneme. V nedeľu 29. júla 2018 sa ním povezú prezident SR Andrej Kiska a prezident ČR Miloš Zeman. Hlavy oboch štátov sa stretnú v Hodoníne, rodisku prvého československého prezidenta Tomáša G. Masaryka. Položia vence k Masarykovmu pomníku, nastúpia do parného vlaku a po približne štvorhodinovej jazde vystúpia v Topoľčiankach. V tomto mestečku sa nachádza bývalé letné sídlo československých prezidentov a jazda Prezidentského vlaku sa uskutoční v rovnaký deň, keď týmto vlakom v roku 1923 pricestoval do Topoľčianok Tomáš Garigue Masaryk. Po krátkom zvítaní sa s obyvateľmi Požitavia sa prezidenti zúčastnia slávnostného obeda, po ktorom český prezident odletí do vlasti. Akcia sa koná v rámci podujatí k 100. výročiu vzniku Československa. Predpokladá sa, že vlak sa bude vracať z Topoľčianok do ČR ako súpravový bez cestujúcich.

Informácie o fotke:

Dátum 12.07.2018
Miesto Hrabušice
Vlak OsSv 31291
Autor Marián Dujnič
Zobrazené 2139

Pridajte sa do diskusie!

2 komentáre k: Prezidenti Kiska a Zeman zavítajú v Prezidentskom vlaku na Slovensko

Sklicko zo dňa 17.7.2018 18:27

Diky za aktualitu. Prezident Masaryk by sa musel obracat v hrobe, ak by vedel aka karikatura ceskeho prezidenta sa vezie tymto vlakom…..

Reagovať

pilkus zo dňa 20.7.2018 14:05

Českého prezidenta zvolila väčšina národa. Neviem či u týchto ľudí vyhral marketing alebo zdravý rozum. Či ho ľudia volili preto že boli stotožnení s ním, alebo ho volili preto že nechceli toho druhého. Neviem to posúdiť, nežijem tam.

Na druhej strane s istotou viem že u nás vyhral marketingový produkt, podozrivý z niekoľkých podvodov. A viem že ľudia nevolili pána neznámeho pre jeho kvality, ale volil proti tomu druhému…

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *