Váš železničný portál
Registrovať sa

Laminátka 240.129 na skúšobnej jazde

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Laminátka 240.129 spoločnosti ZOS Zvolen, ktorá ide do prenájmu maďarskému dopravcovi Continental Railway Solution Kft. absolvovala včera a dnes skúšobné jazdy na sieti MÁV. Zatiaľ čo včera vykonala autorizačnú skúšobnú jazdu v okolí Hegyeshalomu bez vozňov, dnes sa jazdy konali aj s dvomi historickými vozňami Continental Classic Express tohto dopravcu na trase Budapest Keleti - Gödöllő.

Continental Railway Solutions Kft. bola založená v roku 2014 a špecializuje sa prevažne na charterové jazdy historickými vozňami, luxusné vlakové exkurzie a výlety šité na mieru zákazníka nie len v Maďarsku ale aj v regióne strednej Európy. Okrem toho prevádzkuje aj nákladnú dopravu a od minulého roka sa CRS stala partnerským dopravcom spoločnosti RegioJet, ktorá využíva licenciu a personál CRS pre svoje linky v Maďarsku.

Laminátka nie je prvým strojom ZOS Zvolen, ktorý slúži u CRS. Spoločnosť si už nejakú dobu prenajíma Kocúra registrovaného v Poľsku pod číslom 7 620 163-8 a rovnako aj Plecháč 242.556, ktorý sa príchodom Laminátky odoberie na opravu v rámci ktorej aj on dostane nový kabát vo farbách tohto dopravcu. Na tratiach by sme ho mali zazrieť niekedy na jar.

Text: Mates Pleško

Informácie o fotke:

Dátum 15.01.2021
Miesto Rákos
Vlak
Autor Csaba Stahl
Zobrazené 2294

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *