Váš železničný portál
Registrovať sa

Exminister F. Tóth zahynul na železničnom priecestí

Čierna kronika 13.6.2006 15:20 Michal Smalo Zobrazené: 1398

Bývalý minister kultúry František Tóth dnes popoludní zomrel pri zrážke osobného automobilu a vlaku v obci Šelpice v trnavskom okrese. Podľa polície sa nehoda stala na železničnom priecestí bez závor. Na prejazde však bola svetelná i zvuková signalizácia, ktorá v čase nehody fungovala. Tóth na bordovej Škode Octavia vošiel do jazdnej dráhy vlaku, v aute bol sám a zomrel bezprostredne po nehode. Po nehode zostala pri priecestí prevrátené auto a okolo neho sú rozhádzané letáky strany Nádej, za ktorú Tóth kandidoval. Krátko pred nehodou sa totiž zastavil v neďalekej obci Bohdanovce nad Trnavou, kam niesol propagačné materiály. Miestni obyvatelia hovoria, že cez prejazd jazdia často ľudia aj vtedy, keď bliká signalizácia.

František Tóth sa narodil 9. februára 1963. Po získaní vysokoškolského vzdelania v roku 1987 na Strojníckej fakulte STU v Bratislave pôsobil ako učiteľ odborných predmetov, neskôr ako zástupca riaditeľa na Gymnáziu L. Sáru v Bratislave. V roku 1991 založil 1. súkromné gymnázium v Bratislave, kde pôsobil až do nástupu do funkcie štátneho tajomníka Ministerstva školstva SR v roku 2002. V roku 1994 založil Asociáciu súkromných škôl, kde bol do roku 2002 predsedom.

Od roku 2001 pôsobil v Aliancii nového občana (ANO) ako nezávislý expert pre školstvo. Štátnym tajomníkom ministerstva školstva bol do 8. júna 2005, keď ho odvolala vláda. 15. júna 2005 ho prezident Ivan Gašparovič vymenoval za ministra kultúry SR. Z postu ho odvolal po 294 dňoch, 5. apríla tohto roku. Bol členom prípravného výboru strany Nádej, ktorú zaregistrovali 6. marca 2006, a na kandidačnej listine pre predčasné parlamentné voľby 2006 bol na predposlednom 30. mieste.

Železničná trať pri Šelpiciach bola uzatvorená, vlaky meškali desiatky minút. Snímka: pis.nfo.sk

Železničná trať Trnava – Kúty, kde dnes zahynul exminister kultúry František Tóth, je uzavretá. Pre SITA to uviedol hovorca Železničnej polície Jozef Búranský.

Zdroj: SME
Foto: TASR

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Exminister F. Tóth zahynul na železničnom priecestí

andersen zo dňa 14.6.2006 18:18

niekoľko záberov zo stránky sme.sk
http://www.sme.sk/clanok.asp?cl=2762893

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *