Váš železničný portál
Registrovať sa

ZSSK je pripravená nahradiť RegioJet na trase Bratislava – Košice

AktualitySlovensko 5.1.2017 0:24 administrator Zobrazené: 4007

V prípade odchodu súkromného dopravcu z dopravnej cesty Bratislava – Košice je Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) pripravená nahradiť zrušené vlaky bez ďalších podmienok voči štátnemu rozpočtu. Ukrátené nebudú ani mestá, kde dnes IC vlaky nezastavujú.

„ZSSK sa ako národný dopravca necíti zodpovedná len za trasu Bratislava – Košice, ale aj za 6 000 zamestnancov, ktorí sa neboja súťaže s hocikým. Dnes sa intenzívne pripravujeme na potenciálnu zmenu grafikonu,“ povedal dnes Filip Hlubocký, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK. „V prípade, že vlaky RegioJetu reálne vypadnú z grafikonu, nahradíme ich našimi vlakmi bez dodatočných nárokov na štátny rozpočet,“ dodal.

„Sme si vedomí, že cestujúci z miest, ktoré dnešné IC vlaky ZSSK neobsluhujú, majú obavy o kvalitu cestovania. Preto prioritne riešime nové nedotované spojenia tak, aby dnešná obslužnosť jednotlivých staníc zostala zachovaná,“ prisľúbil Karol Martinček, člen predstavenstva ZSSK.

ZSSK oficiálne potvrdenie o ukončení prevádzky vlakov súkromným dopravcom na linke Bratislava – Žilina – Košice zatiaľ nemá k dispozícii. RegioJetom prevádzkované časy dnes v grafikone ŽSR ešte nie sú zrušené. Už v minulosti totiž zaznelo na túto tému množstvo vyhlásení, preto s konkrétnymi informáciami a rozhodnutiami o nových spojoch, obehoch súprav či dopravnej ceste bude ZSSK čakať až do oficiálneho potvrdenia odchodu spoločnosti RegioJet z danej trate.

Zdroj: ZSSK

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *