Váš železničný portál
Registrovať sa

Zážitkový vlak „Retro Slovenská Strela“ jako oslava 175. výročí zahájení železniční dopravy na Slovensku

Tip na výlet 14.6.2023 9:44 Peter Dirga Zobrazené: 3448

Na sobotu 9.9.2023 společnost ReViRail CZ s.r.o. a Nostalgické Vlaky CZ ve spolupráci s Železničním Muzeem Slovenské republiky a ČD Nostalgie připravují zážitkový vlak s názvem „Retro Slovenská Strela“, který slavnostně připomene 175. výročí zahájení železniční dopravy na Slovensku.

Speciální výroční vlak vyjede z pražského hlavního nádraží v 5:45 a bude zastavovat v Praze Libni, Praze Běchovicích, Kolíně, Čáslavi, Havlíčkově Brodě, Tišnově, Brně a Břeclavi. Předpokládaný příjezd vlaku do Bratislavy (Rendez) je kolem 12:00. Odjezd zpět je plánován přibližně ve 18:00 a příjezd do Prahy asi ve 23:00 se zastávkami na stejných stanicích. Přesný jízdní řád vlaku bude zveřejněn 2-3 týdny předem. Cestující, kteří se rozhodnou cestovat tímto vlakem, se ocitnou v atmosféře osmdesátých let. Do čela historické soupravy se postaví první dvousystémová lokomotiva československých státních drah ES 499.0 a nebude chybět ani vlakový personál v dobových uniformách.

Cílem cesty je bratislavské Východní nádraží, známé také jako RENDEZ, kde se budou konat oslavy spojené s přehlídkou historických lokomotiv nejen ze Slovenska. Nebude samozřejmě chybět rozmanitý program. Historickou soupravu tvořenou „koženkami“ doplní jídelní vůz Nostalgické Vlaky CZ, který nabídne bohatý výběr jídel a nápojů. Tradičně bude k dispozici pivo z řemeslných pivovarů a také další alkoholické a nealkoholické nápoje. Jízdenky s místenkami je možné zakoupit online na webových stránkách nostalgickevlaky.cz.

 

Zdroj: ReViRail

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *