Váš železničný portál
Registrovať sa

Zachránili kotúľajúcu sa babičku / Zrážka vlaku s autom

Tlačové správy 1.3.2007 4:10 Petery Zobrazené: 1042

 Ani uplynulý týždeň na železnici nebol chudobný na rôzne udalosti. V utorok duchaprítomní železniční policajti zachránili babičku, ktorá spadla ku koľaji a v nedeľu akoby sa zázrakom nikto nezranil pri zrážke vlaku a auta.

Na železničnej stanici v Kraľovanoch v pondelok vystupovala z rozbiehajúceho sa vlaku 82-ročná babička z obce Lednické Rovne. Babička nereagovala na upozornenia železničných policajtov, aby to nerobila a na poslednom schodíku stratila rovnováhu a spadla na okraj nástupišťa. Odtiaľ sa skotúľala ku koľaji, po ktorej už išiel rýchlik. Hroziacej tragédii zabránili duchaprítomní železniční policajti. Jeden babičku zachytil za chrbát a nohy a odťahoval ju od koľaje. Druhý policajt pohotovo zachytil kolegu za služobnú rovnošatu, aby ho spolu s dôchodkyňou nestiahlo pod vozeň. Zakrátko našťastie núdzovo zastavil aj rýchlik.
Agentúru SITA informoval hovorca Železničnej polície Jozef Búranský.

Doslova druhýkrát sa v nedeľu na poludnie narodil 58-ročný muž, ktorý riadil auto z Dubnice nad Váhom (okres Ilava). Počas jazdy nerešpektoval svetelnú a zvukovú signalizáciu a vošiel na železničné priecestie pri mestskej časti Dubnica nad Váhom – obci Prejta, kde ho zrazil vlak. Ako ďalej agentúru SITA informoval hovorca železničnej polície Jozef Búranský, rušňovodič rýchlika Dargov zbadal auto na priecestí medzi spustenými závorami asi vo vzdialenosti 150 metrov. Okamžite použil zvukové výstražné znamenie a rýchlobrzdu, no pre krátku vzdialenosť už zrážke nezabránil. Ako zázrakom sa však nikto nezranil.
Škoda pre Železničnú spoločnosť Slovensko predbežne dosiahla 20-tisíc korún a na osobnom aute 50-tisíc korún. Nikto z účastníkov nehody nebol pod vplyvom alkoholu. Doprava na trati z Ilavy do Dubnice nad Váhom bola pre nehodu zastavená od 12:43. Na prvej koľaji sa obnovila o 13:35 a na druhej koľaji o 14:36. Prípad vyšetruje dopravná polícia z Trenčína. Niektoré vlaky tak meškali od pár minút až po dve hodiny.

Zdroj: TA3

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *