Váš železničný portál
Registrovať sa

Stroj 1293.010 odštartoval pôsobenie Vectronov OBB na Kysuciach

PrevádzkaReportáže 15.2.2019 17:33 Peter Vlček Zobrazené: 1276

S rušňami Vectron od Siemensu sa môžeme stretnúť v rôznych krajinách Eúropy. OBB si takisto objednala stroje tohto typu v počte 200kusov. Postupne sa začali červené Vectrony nesúce logo rakúskych štátnych železníc objavovať aj u naších susedov v Českej republike. 13.2.2019 sa však tento krásny stroj pozrel aj ďalej ako len do prechodovej stanice so Slovenskom.

RailCargoCarrier začína s Vectronmi OBB voziť vybrané kontajnerové vlaky smerujúce zo žilinskej zriaďovačky do Petrovíc u Karviné, kde vlak preberie poľská spoločnosť LOTOS. Na vozbe sa budú podieľať aj rušňovodiči RCCSk ktorí majú svoje pracovisko v Žiline a tak sa Vectron 1293.010 ukázal dňa 13.2.2019 aj v Žiline. Zhodou okolností stihol odviesť aj svoj prvý vlak, ktorý bol nachystaný tesne pred jeho príchodom do Žiliny a tak si mohla obsluha stroja vyskúšať novú hračku aj v ostrej prevádzke.

 

Prvé metre na Slovensku – 1293.010 zastavil v stanici Čadca. Po pristúpení slovenského personálu na palubu Vectrona pokračoval stroj ďalej do Žiliny.

Červené RV-čko zachytil za stanicou Kysucké Nové Mesto Pavol Vlček.

1293.010 po prvý krát v Žiline a po prvýkrát v čele kontajnerového vlaku smerujúceho na sever. Krátke zvítanie sa českého a slovenského personálu a môžeme vyraziť do Čadce.

Zvítali sa aj mašinky. Posunujúci herkules 2016.040 zatláča súpravu na vlečku RCO.

Stanica Kysucké Nové Mesto a svižný prechod OBB Vectrona.

Pozdrav posádky červeného Vectrona na stanovište žltého Vectrona.

V Čadci prebehol klasický preprah s PKP Cargom. Taký pohľad sa tu nebude vyskytovať často, pretože Vectron bude s vlakom stanicou prechádzať a pokračovať ďalej do Petrovíc u Karviné.

Návrat do Žiliny opäť ako Rv vlak. V Žiline následne prebehlo zaškoľovanie slovenského personálu.

Tabuľka na boku skrine dáva najavo, že s týmito rušňami sa budeme stretávať v mnohých krajinách.

Čo dodať na záver. Po lokomotívach 2016 a 1116 sa spoločnosti RailCargoCarrier podarilo dostať na slovenské trate ďalší zaujímavý a atraktívny stroj. Poprajme teda mašinkám aj ich posádkam príjemné a bezproblémové vykonávanie svojej práce a mnoho bezporuchový a beznehodových kilometrov.

 

AUTOR: PaP Vlčkovci

Pridajte sa do diskusie!

3 komentáre k: Stroj 1293.010 odštartoval pôsobenie Vectronov OBB na Kysuciach

Sklicko zo dňa 15.2.2019 17:46

Tiez prajem vela stastnych km na SK zelezniciach. Urcite je to lepsia alternativa nez Taurusy 2016 na elektrifikovanych tratiach.

Reagovať

Peter Vlček Vlke zo dňa 15.2.2019 19:28

Návštevník

Herkules je tam kvôli pristavovaniu súprav na neelektrifikovanu vlecku 🙂 a kvôli doterajším 30km jazdy by bola elektrická loko neefektívna

Reagovať

Peter zo dňa 23.2.2019 23:25

Taketo vlaky by mali ťahať rýchliky z BA do Košíc ako náhrada za zaostalou ZSSK. Viete si predstaviť OBB tu na osobných vlakoch?

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *