Váš železničný portál
Registrovať sa

Škoda 102.002 na okruhu vo Velimi

Česká republikaReportážeStručne z naších tratí... 15.6.2016 17:33 bassdert Zobrazené: 3225

Pred pár dňami dorazila do skúšobného centra VUZ Velim aj druhá červená mašinka – 102.002. S 102.001, ktorá tam je už od mája tak tvoria duo, ktoré sa podrobuje skúškam a testom. Výrobky Škoda Transportation radu 102 (109E3) pre Deutsche Bahn Regio, ktorých by malo byť celkom 6, budú súčasťou dvojpodlažnej súpravy Push-Pull.

 

102 001 (2) 102 001+ 002 102 002 (2)


Šestivozová dvoupatrová souprava bude vozit cestující na regionálních tratích v Německu.

Škoda Transportation dodá pro Deutsche Bahn Regio šestivozové dvoupatrové soupravy typu Push-Pull. Vozidla budou jezdit v Bavorsku na trati Norimberk – Ingolstadt – Mnichov. Každá ze souprav je provozována jako vratná, vozy jsou tedy lokomotivou buď taženy, nebo tlačeny – strojvedoucí je v tomto případě v kabině řídícího vozu nebo lokomotivy. Soupravy jsou složeny z jednoho řídícího vozu, pěti vložených vozů a z lokomotivy řady Emil Zátopek v novém designu určeném speciálně pro Deutsche Bahn.

original3

Maximální rychlost vlaků bude dosahovat 189 km/h. Soupravy disponují tlakotěsnými skříněmi, které stabilizují tlak uvnitř vozů při míjení s vysokorychlostními vozidly (rychlost až 300 km/h). Celkem budou mít soupravy 676 míst k sezení. Všechna sedadla ve vlacích jsou komfortní a pohodlná. Každé místo má navíc k dispozici zásuvku a samozřejmostí je i možnost připojení na Wi-fi, a to jak v první, tak ve druhé třídě. Součástí vybavení je také klimatizace, která zajišťuje příjemnou teplotu i v letních slunných dnech. Aby byla zajištěna bezpečnost, je každý z vlaků vybaven venkovním i vnitřním kamerovým systémem.

Autor: Benedikt Bast

Zdroje informácií:  Škoda Transportation

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *