Váš železničný portál
Registrovať sa

Rušňoparáda 2018

Tip na výlet 12.4.2018 7:26 administrator Zobrazené: 3278

Rušňoparáda je najväčšie stretnutie priaznivcov železničnej nostalgie i moderny na východe Slovenska, ktoré sa pravidelne koná v Rušňovom depe ZSSK v Košiciach. Organizátormi podujatia sú Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) a OZ Detská železnica Košice. Ide o tradičné rodinné podujatie cielené na predstavenie unikátnych historických rušňov i moderných vlakových súprav a rušňov. Návštevníci si ich budú môcť doslova ohmatať. Pre deti sú od rána až do večera pripravené zábavné atrakcie a kreatívne dielne, občerstvenie, hudba, premietanie a ďalší program. Návštevníkov priamo do depa privezú mimoriadne nostalgické vlaky z rôznych kútov východného Slovenska, dokonca aj z takých miest, kde už osobná doprava roky nepremáva.
Rušňoparáda 2018 je jedným z TOP podujatí Terra Incognita pod gesciou KOCR KRT.

Informácie a plagáty budeme priebežne aktualizovať

 

 

Tak ako to býva zvykom, aj tento rok sme si pre vás pripravili naozaj zaujímavý program. ☝️🚂 Predstavia sa vám „veľké pary“ ako Papagáj, Albatros či Ušatá z ďalekých Čiech. Pre veľký minuloročný úspech, dorazí aj legendárna historická elektrická jednotka „Žabotlama“. Novinkou bude aj najmodernejší elektrický rušeň Vectron, motorová jednotka „Mravec“ a množstvo ďalších lokomotív, ktoré si postupne predstavíme. Lákadlom je nepochybne aj kapela „S hudbou vesmírnou“ 🎶, tá sa na Rušňoparáde predstaví v sobotu. Tešíte sa ?

Vstupenky:

Vstupenky získate priamo pri hlavnom vstupe do depa, na online predpredaji alebo pri zakúpení cestovného v mimoriadnych nostalgických vlakoch, ktoré zapezpečujú návoz priamo do areálu. Výťažok zo vstupného ide na záchranu historickej železničnej techniky a na organizáciu podujatia. Na podujatí sú okrem historickej a súčasnej železničnej techniky aj viac ako dve desiatky sprievodných aktivít a atrakcií či vystúpení.

Deti 3 – 15 rokov / dôchodcovia / ZŤP 2,50 €
Dospelí 5.- €
Rodinný lístok (dvaja rodičia a dve a viac vlastných detí) 12.- €

Predpredaj lístkov 10% zľava cez www. ticketware. sk alebo osobne: RIB, Hlavná 48, Košice. Tieto lístky nie sú cestovnými lístkami na nostalgické jazdy, lístky na nostalgické jazdy sa kupujú priamo vo vlakoch.

Online si môžete vopred zakúpiť lístok na: Dospelý a detský – http://ticketware.eu/p/6l0g

Rodinný lístok – http://ticketware.eu/p/6l0v

Vstupné platí na oba dni podujatia!

Ako sa dostanete do depa:

Na Rušňoparádu 2018 sa môžete dostať každú hodinu vlakom z hlavnej železničnej stanice. Súčasne bude na trase Námestie Maratónu mieru – Námestie osloboditeľov – Rušňové depo premávať v hodinových intervaloch bezplatná autobusová doprava. V prípade zvýšeného záujmu cestujúcich bude posila premávať operatívne a častejšie.

Vlakom/mimoriadna bezplatná kyvadlová doprava:

Z hlavnej stanice Košice do depa KAŽDÚ HODINU 8:15 h  – 18:15 h
Z depa na hlavnú stanicu Košice KAŽDÚ HODINU 8:45 h – 18:45 h

Vlaky o 18:15 h do depa a 18:45 h na stanicu pôjdu iba v prípade potreby. Odchody kyvadlovej dopravy sa môžu odchyľovať od stanovených odchodov z dopravných dôvodov.

Autobusom/mimoriadna bezplatná doprava DPMK:

Z Nám. Maratónu mieru do depa KAŽDÚ HODINU 9:00 h – 16:00 h
Z depa na Nám. Maratónu mieru KAŽDÚ HODINU 9:30 h – 16:30 h

Zastávky: Námestie Maratónu mieru/zastávka na Továrenskej – Mlynská bašta – Vodná – Jakabov palác – Námestie Osloboditeľov – Senný trh – Depo/ulica Pri bitúnku. Zastávky platia aj po opačnej trase.

Mimoriadnymi nostalgickými vlakmi:

Súčasťou Rušňoparády sú pravidelne mimoriadne nostalgické vlaky, prichádzajúce z rôznych miest východného Slovenska, ktoré privezú mimomestských návštevníkov priamo na miesto konania Rušňoparády do areálu depa. Vlakové súpravy sú zvyčajne zložené z historických rušňov a vozňov, niektoré sú dokonca ťahané parnými rušňami alebo zo zaujímavých moderných jednotiek (v roku 2016 Pápežský vlak). Ich atraktivitu zvyšuje aj to, že časť vlakov prichádza po tratiach, kde bola pravidelná osobná železničná doprava zastavená. Podrobný rozpis jázd mimoriadnych nostalgických vlakov s cestvnými poriadkami a cenníkom nájdete dole.

Rušňoparáda s novými rozkladacími stanmi od spoločnosti Expodom

Najväčšie železničné podujatie Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) a občianskeho združenia Detská železnica Košice oživí rýchlorozkladací predajný prístrešok od spoločnosti Expodom, ktorá ho organizátorom darovala bezplatne. Stan použijeme ako infostánok, kiosk so suvenírmi, či dočasný úkryt pred vrtkavým aprílovým počasím, keďže termín Rušňoparády je stanovený na 14. -15. apríla 2018. Viac sa o záhradných altánkoch dozviete na www.expodom.sk.

V Košiciach sa stretnú skvosty železničnej nostalgie

 

Košické rušňové depo Železničnej spoločnosti Slovensko raz ročne pozýva do svojich priestorov priaznivcov vlakovej dopravy. Inak tomu nebude ani 14. – 15. apríla, kedy sa otvoria brány už 18. ročníka Rušňoparády – najväčšej slovenskej prehliadky železničnej histórie i súčasnosti.

Podľa organizátorov sa v Košiciach zíde naozaj pestrá kolekcia historických a moderných vozidiel so vskutku pozoruhodnými menami. „Z celého Slovenska, ale aj Čiech či Maďarska sa k nám dokotúľajú také hviezdy ako Žabotlama, Papagáj, Hurvínek, Mravec, Ušatá, Sergej, Karkulka, Vectron, Albatros či Orchestrión. Počas víkendu sa tak na jednom mieste stretnú viac ako dve desiatky parných, motorových a elektrických rušňov, a tak som presvedčený, že sa majú návštevníci na čo tešiť,“ približuje Ľubomír Lehotský, predseda OZ Detská železnica Košice, ktorá podujatie spoluorganizuje so Železničnou spoločnosťou Slovensko.

 

Lokomotívy sa už tradične predstavia v plnej kráse na Točňoparáde a železničnú nostalgiu si bude môcť verejnosť vychutnať aj počas večerného fotenia. Zručnosť rušňovodičov preveria tradičné súťažné disciplíny Anglickej pošty a nebude chýbať ani vojenský prepad a prelet historických lietadiel nad depom. Albatros a Ušatá sa v nedeľu stretnú na mimoriadnej súbežnej jazde na trase Kostoľany – Košice. Pripravené je množstvo atrakcií pre malých i veľkých priaznivcov vlakov a vláčikov. Zaujmú však aj iné atrakcie, napríklad mobilná vyhliadková veža Žeriavov Košice, pečenie gruľovníkov, výstava modelov a určite jedným z najväčších lákadiel je takmer hodinový koncert populárnej hudobnej formácie S hudbou vesmírnou.

„Minulý rok si mohli účastníci Rušňoparády, ktorá prezentuje na jednom mieste moderné i historické vlaky, naplno užiť vlaky InterCity. Tento rok im ponúkneme možnosť obzrieť si náš najmodernejší rušeň Vectron a kus moderného umenia zasa návštevníkom poskytne umelecký vlak T.R.A.M. Osobne som veľmi rád, že ZSSK je hrdým partnerom tohto podujatia, a srdečne pozývam všetkých, aby si prišli vychutnať jeden jarný víkend v príjemnej atmosfére vlakov,“ uviedol Filip Hlubocký, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK.

 

Tohtoročná Rušňoparáda ponúkne bohatší program aj mimo areálu rušňového depa. Návštevníci budú mať mimoriadnu možnosť previezť sa kyvadlovými vlakmi na nákladnú stanicu, kam sa bežne nemajú ako dostať a retrobusom navštívia kaštieľ v Krásnej nad Hornádom.

Počas dvoch víkendových dní budú na Rušňoparáde pripravené aj výlety historickými vlakmi do Košického kraja. Prvý zavezie cestujúcich do Jasova na jarný trh a workshop, ďalší vláčik pôjde do Trebišova do Múzea južného Zemplína. Tešíme sa, že priamo v Rušňovom depe bude znovu rozvoniavať margeciansky gruľovník, teda dobrota z južného Spiša,“ povedala výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková.

 

 

Rušňoparáda je aj v tomto roku súčasťou TOP podujatí Košického samosprávneho kraja v rámci programu Terra Incognita.

Novinkou je, že vstupenky si tento rok môžete zakúpiť už aj v predpredaji v Regionálnom informačnom bode (Hlavná 48, Košice) alebo online na www.rusnoparada.skwww.detskazeleznica.sk

 

 

Program Rušňoparáda 2018

SOBOTA 14. apríla 2018 (9:00 h – 17:30 h)

 • 8:15 – Odchod mimoriadneho vlaku ⇒ Jasov, Medzev z hlavnej žel. stanice (ŽST)
 • 9:00 – Otvorenie brán rušňového depa Železničnej spoločnosti Slovensko pre verejnosť
 • 9:15 – 10:15 – Súbežná jazda Papagáj a Žabotlama (Kostoľany n. Hornádom ⇒ Košice); Príchody nostalgických vlakov z Prešova, Popradu, Humenného a Vranova n. Topľou
 • 9:20 – Výstava „Lokomotívy trochu inak“ (HD) Ján Novák (netradičné modely), Emilián Cvengroš (obrazy)
 • 9:30 – Vozenie s parným rušňom Katka. Otvorenie detských areálov Gazdov dvor, Tramtária a Zábavná strelnica (HD+DD) (tvorivé dielne, hry, mini-zoo)
 • 9:45 Malý rušňovodič a sprievodca – jazdy pre verejnosť na stanovišti rušňovodiča
 • 10:00 Otvorenie Vodnej veže a výstavy „Študuj dopravu“
 • 10:00 Jazdy na nákladnú stanicu Košice (HD) (každé 2 hodiny: 10:00, 12:00, 14:00, 16:00)
 • 10:301. okružná jazda Retrobusom (DD) po zákutiach Košíc (od hlavného vstupu)
 • 10:45 – Vystúpenie mažoretiek a tanečníc (HD)
 • 11:00HLAVNÝ PROGRAM DŇA (HD)       Fanfára, zapískanie a slávnostné otvorenie Rušňoparády 2018
   Slávnostné rozdúchanie ohňa v peci a zapískanie parnej lokomotívy
 • 11:10 – 12:15 – TOČŇOPARÁDA 2018  (HD) Predstavovanie vystavovaných historických rušňov na točni. Všetky historické aj moderné rušne, vozne či ucelené súpravy si bude možné prehliadnuť počas celého dňa podujatia
 • 12:30 – Zbrojenie parného rušňa (HD) – ukážka zbrojenia vodou, uhlím
 • 12:30 – 2. okružná jazda Retrobusom po zákutiach Košíc (od hlavného vstupu)
 • 13:00 – Letecký prepad vlaku (DD) – prelet historických lietadiel nad depom s pyrotechnickými efektami a ukážka bojov z druhej svetovej vojny
 • Zobraziť viac
 • 13:20 – 14:15 – Koncert „S Hudbou Vesmírnou“ (DD)
 • 14:30 – 3. okružná jazda Retrobusom po zákutiach Košíc (od hlavného vstupu)
 • 14:45 – Anglická pošta (DD) – netradičná atraktívna súťaž rušňovodičov a ich zručnosti v neobvyklých disciplínach: šprint rušňov na 100 m, anglická pošta smädného rušňovodiča, presné zastavenie „nevidiaceho“ rušňovodiča,  rušňovodič gentleman vyslobodzuje hostesku, prekážková dráha rušňovodiča, gúľanie sudmi
 • 15:30 – 4. okružná jazda Retrobusom po zákutiach Košíc (od hlavného vstupu)
 • 15:00Odchod nostalgických mimoriadnych vlakov z depa a hlavnej železničnej stanice: 15:00 Parný vlak ⇒ Prešov z depa (Z Hlavnej stanice Košice odchádza o 15:40)
 • 15:45 Motorový vlak ⇒ Moldava n. B., Jasov a Medzev (Z Hlavnej stanice Košice odchádza o 16:20)
 • 17:30 – Záver prvého dňa
 • 20:30 – 21:00 Nočné fotografovanie na točni (HD)

NEDEĽA 15. apríla 2018 (9:00 h – 16:30 h)

 • 8:20 – Nostalgický vlak „Žabotlama“ ⇒ Kostoľany n. Hornádom, Kysak, Veľká a Malá Lodina (ŽST)
 • 9:00 – Otvorenie brán rušňového depa Železničnej spoločnosti Slovensko pre verejnosť
 • 9:30 – Otvorenie výstav a atrakcií pre deti; Výstava „Lokomotívy trochu inak“ (HD) Ján Novák (netradičné modely) Emilián Cvengroš (obrazy);
  Vozenie s parným rušňom Katka
  Gazdov dvor, Tramtária, Zábavná strelnica (HD+DD) (tvorivé dielne, hry, mini-zoo)
  Malý rušňovodič a sprievodca – jazdy pre verejnosť na stanovišti rušňov
 • 10:00 – Otvorenie Vodnej veže a výstavy „Študuj dopravu“
 • 10:00 – Jazdy na nákladnú stanicu Košice (HD) (každé 2 hodiny: 10:00, 12:00, 14:00, 16:00)
 • 10:30 – 1. okružná jazda Retrobusom po zákutiach Košíc (od hlavného vstupu)
 • 11:15 – Súbežná jazda „Ušatá“ a „Albatros“ (Kostoľany n. Hornádom ⇒ Košice)
  Príchody nostalgických vlakov z Prešova a Margecian
 • 11:30 – Vystúpenie mažoretiek a tanečníc (HD)
 • 12:00 – Odchod nostalgického vlaku do Trebišova do Múzea Južného Zemplína (HD)
 • 12:05 – TOČŇOPARÁDA 2018 (HD) – Predstavovanie vystavovaných historických rušňov na točni. Všetky historické aj moderné rušne, vozne či ucelené súpravy si bude možné prehliadnuť počas celého dňa podujatia
 • 12:30 – 2. okružná jazda Retrobusom po zákutiach Košíc (od hlavného vstupu)
 • 13.30 – Ukážka zbrojenia rušňa vodou a uhlím (HD)
 • 14:00 – Letecký prepad vlaku (DD) – prelet historických lietadiel nad depom s pyrotechnickými efektami a ukážka bojov z druhej svetovej vojny
 • 14:30 – 3. okružná jazda Retrobusom po zákutiach Košíc (od hlavného vstupu)
 • 15:30 – 16:30 – Skladanie konvojov (HD) (DD) – ukážka skladania súprav a odchod historických vozidiel domov
 • 15:30 – 4. okružná jazda Retrobusom po zákutiach Košíc (od hlavného vstupu)
 • 16:30 – Záver druhého dňa a ukončenie Rušňoparády 2018

Celodenné aktivity v depe:

 • Malý rušňovodič a sprievodca (9:30 h – 10:30 h a 13:00 h – 17:00 h).
  Všetci záujemcovia si môžu prezrieť stanovište kuriča a rušňovodiča skutočného parného rušňa. Striedavo sa môžu zviezť vláčikom Košickej detskej historickej železnice (HD); elektrickou mašinkou Samkom (DD)
 • Areál FARMA NA KOĽAJNICIACH a MINI ZOO (9.30 h – 16.30 h). (HD)
  Farmársky dvor so stanovišťami, tvorivými dielňami, hádankami, hrami, hlavolamami aj živými zvieratkami
 • Atrakcie pre deti (9.00 h – 17.30 h). (DD)
  Nafukovacie atrakcie, maľovanie na tvár, vozenie na detských motorkách, hrady, šmýkačky, živí maskoti, trampolína, maľovanie na tvár
 • Minivláčik (9.30 h – 16.30 h). (HD)
  Model vlakovej súpravy Košickej detskej historickej železnice, ktorý povozí deti po modelovej železnici
 • Prehliadka súčasnej železničnej techniky ZSSK (9.00 h – 17.30 h).
 • Rušne či moderné súpravy, prehliadky stanovišťa rušňovodiča a zariadení v súprave. V eurovlakoch čaká návštevníkov po prehliadke sladká odmena / horná časť depa
 • Vodná veža (9.00 h – 17.30 h).
  Sprístupnenie vodnej veže s inštalovanou výstavou
 • Fantastický svet železnice „v malom“ (9.00 h – 17.30 h).
  Dva modelárske vozne s jedinečným minisvetom železničných tratí a vlakov / dolná časť depa
 • Bazár (9.00 h – 17.30 h).
  Výmena či nákup železničných suvenírov zo SR, ČR, PL a MR / horná časť depa
 • Výstava autoveteránov (DD).
  Prehliadka veteránov Cassovia Retro a historických retroautobusov Veterán Bus
 • Výstava modelov rušňov J. Nováka a výstava obrazov E. Cvengroša (9.00 h – 17.30 h).
  Nezvyčajné modely fantastických lokomotív z netradičných súčiastok a svet rušňov pohľadom maliara / hala horná časť depa
 • interaktívne ukážky a prehliadky vo vagónoch a ich zariadení

Zmena programu vyhradená. Odchody vlakov sa môžu z dopravných  dôvodov zmeniť. Cestujúci budú informovaní prostredníctvom staničného rozhlasu, alebo prostredníctvom moderátora.

Vysvetlivky:
HD   – horná časť depa
DD   – dolná časť depa
ŽST  – hlavná železničná stanica Košice
RD   – rušňové depo

Celodenné aktivity v depe:

 • Malý rušňovodič a sprievodca (9:30 h – 10:30 h a 13:00 h – 16:30 h).
  Všetci záujemcovia si môžu prezrieť stanovište kuriča a rušňovodiča skutočného parného rušňa Krutwig. Striedavo sa môžu zviezť vláčikom Košickej detskej historickej železnice (HD); elektrickou mašinkou Samkom (DD)
 • Areál FARMA NA KOĽAJNICIACH a MINI ZOO (9.30 h – 16.30 h). (HD)
  Farmársky dvor so stanovišťami, tvorivými dielňami, hádankami, hrami, hlavolamami aj živými zvieratkami
  Zobraziť viac
 • Atrakcie pre deti (9.00 h – 16.30 h). (DD)
  Nafukovacie atrakcie, vozenie na detských motorkách, maľovanie na tvár, hrady, šmýkačky, živí maskoti, trampolína, maľovanie na tvár
 • Minivláčik (9.30 h – 16.00 h).
  Model vlakovej súpravy Košickej detskej historickej železnice, ktorý povozí deti po modelovej železnici
 • Prehliadka súčasnej železničnej techniky ZSSK (9.00 h – 16.30 h).
  Rušne či moderné súpravy, prehliadky stanovišťa rušňovodiča a zariadení v súprave. V eurovlakoch čaká návštevníkov po prehliadke sladká odmena / horná časť depa
 • Vodná veža (9.00 h – 16.30 h).
  Sprístupnenie vodnej veže s inštalovanou výstavou
 • Fantastický svet železnice „v malom“ (9.00 h – 16.30 h).
  Dva modelárske vozne s jedinečným minisvetom železničných tratí a vlakov / dolná časť depa
 • Bazár (9.00 h – 16.30 h). (HD)
  Výmena či nákup železničných suvenírov zo SR, ČR, PL a MR
 • Výstava autoveteránov (DD)
  Prehliadka veteránov Cassovia Retro a historických retroautobusov Veterán Bus
 • Výstava modelov rušňov J. Nováka a výstava obrazov E. Cvengroša (9.00 h – 16.30 h). (HD)
  Nezvyčajné modely fantastických lokomotív z netradičných súčiastok a svet rušňov pohľadom maliara
 • interaktívne ukážky a prehliadky vo vagónoch a ich zariadení

Zmena programu vyhradená. Odchody vlakov sa môžu z dopravných  dôvodov zmeniť. Cestujúci budú informovaní prostredníctvom staničného rozhlasu, alebo prostredníctvom moderátora.

Vysvetlivky:

HD – horná časť depa
DD – dolná časť depa
ŽST – hlavná železničná stanica Košice
RD – rušňové depo

Mimoriadne nostalgické jazdy z rušňového depa do nákladnej stanice

Mimoriadny nostalgický vlak z rušňového depa na bežne nedostupné koľaje nákladnej stanice po prvý krát pre verejnosť v historických vlakových súpravách. V sobotu „Hurvínek“, v nedeľu „Singrovka“ a „Orchestrion“. Jazda trvá približne 20 min.

Odchody: Košice depo 10:00, 12:00, 14:00, 16:00.

Cestovné:  1.- €.


Vyhliadkové okružné veteránjazdy retrobusom po Košiciach

Nástup na okružné jazdy po Košiciach luxusným diaľkovým historickým retrobusom ŠKODA 706 RTO CAR je pred hlavnou bránou do rušňového depa, ul. Pri bitúnku 2. ODCHODY sú naplánované predbežne v závislosti od záujmu, min. 10 osôb.
VSTUPNÉ poslúži na podporu činnosti OZ Veteranbus Diamant. TRASA je dlhá približne 20 km a jazda trvá cca 40 až 50 min. Viac informácií na diamant@veteranbus.sk.Odchody v sobotu: 10:30; 12:30; 14:30 a 15:30
Odchody v nedeľu: 10:30; 12:30; 14:30 a 15:30Cestovné: Deti 3 – 15 rokov / dôchodcovia  1.- €; Dospelí 2,00 €.

Občerstvenie

V celom areáli budú umiestnené stánky s najrôznejším chutným teplým jedlom a nápojmi pre všetkých. Občerstviť sa budete môcť aj priamo v niekoľkých reštauračných vozňoch, chýbať nebude ani cukráreň.

ROZPIS JÁZD MIMORIADNYCH NOSTALGICKÝCH VLAKOV NA RUŠŇOPARÁDU 2018:

ROZPIS JÁZD MIMORIADNYCH NOSTALGICKÝCH VLAKOV NA RUŠŇOPARÁDU 2018:

Nostalgické jazdy sobota, 14. apríla 2018.

Lístky sa kupujú pri nástupe do vlaku iba do naplnenia ich kapacity. Odchod/príchod.

„ŽABOTLAMA“ – Tatranský expres

Vlak je zložený z historickej elektrickej jednotky EM 475.1 (Žabotlama), prevádzkovanej Českými dráhami.

Vlak ide iba jednosmerne.

Poprad 8:00
Spišská Nová Ves
Margecany
Kysak
Košice hlavná stanica 9:25
Košice Depo
Cestovné: Deti 3 – 15 rokov / dôchodcovia / ŤZP / železničiar 4.- €; Dospelí 7.- €; Rodinný lístok (dvaja rodičia a dve a viac vlastných detí) 17.- €. V cene je celodenný lístok na obidva dni podujatia. Lístky sa kupujú pri nástupe do vlaku do naplnenia kapacity. 

„SERGEJ“ – Vihorlatská strela

Vlak je ťahaný rušňom Sergej

Vlak ide iba jednosmerne.

Humenné 8:10
Strážske
Michalovce 8:39
Trebišov
Michaľany
Košice hlavná stanica 10:15
Košice depo
Cestovné: Deti 3 – 15 rokov / dôchodcovia / ŤZP / železničiar 4.- €; Dospelí 7.- €; Rodinný lístok (dvaja rodičia a dve a viac vlastných detí) 17.- €. V cene je celodenný lístok na obidva dni podujatia. Lístky sa kupujú pri nástupe do vlaku do naplnenia kapacity. 

Stakčínska strela – motorový vozeň 810

Vlak ide iba jednosmerne.

Vranov n. Topľou 7:50
Sečovce 8:45
Trebišov 9:15
Košice hlavná stanica 10:15
Košice depo
Cestovné: Deti 3 – 15 rokov / dôchodcovia / ŤZP / železničiar 4.- €; Dospelí 7.- €; Rodinný lístok (dvaja rodičia a dve a viac vlastných detí) 17.- €. V cene je celodenný lístok na obidva dni podujatia. Lístky sa kupujú pri nástupe do vlaku do naplnenia kapacity. 

„MRAVEC“ a „SINGROVKA“ -Medzevská strela

Vlak premáva 2x spiatočne.

Košice hlavná železničná stanica 8:15; 16:20
Moldava nad Bodvou 8:56; 17:06
Jasov 9:16; 17:22
Medzev 9:23; 17:29
Jazda späť
Medzev 12:00; 17:50
Jasov 12:09; 18:00
Moldava nad Bodvou 12:26; 18:17
Košice hlavná železničná stanica 13:05; 19:03
Spiatočné cestovné – ranný vlak: Deti 3 – 15 rokov / dôchodcovia / ŤZP / železničiar 4.- €; Dospelí 7.- €; Rodinný lístok (dvaja rodičia a dve a viac vlastných detí) 17.- €. V cene je celodenný lístok na obidva dni podujatia. Lístky sa kupujú pri nástupe do vlaku do naplnenia kapacity. 

Spiatočné cestovné – popoludňajší vlak: Deti 3 – 15 rokov / dôchodcovia / ŤZP / železničiar 1.- €; Dospelí 3.- €; Rodinný lístok (dvaja rodičia a dve a viac vlastných detí) 7.- €. Lístky sa kupujú pri nástupe do vlaku do naplnenia kapacity. 

Prešovská strela - parný vlak

Prešovská strela – parný vlak Papagáj

Vlak je zložený z historického parného rušňa 477.013 „Papagáj“ a bežných osobných vozňov ZSSK.

Vlak premáva spiatočne.

Prešov 8:40
Kysak
Košice hlavná železničná stanica 9:25
Košice depo
Jazda smer Prešova
Košice depo 15:00
Košice hlavná stanica 15:40
Kysak
Prešov 16:32
Cestovné ranný vlak: Deti 3 – 15 rokov / dôchodcovia / ŤZP / železničiar 4.- €; Dospelí 7.- €; Rodinný lístok (dvaja rodičia a dve a viac vlastných detí) 17.- €. V cene je celodenný lístok na obidva dni podujatia. Lístky sa kupujú pri nástupe do vlaku do naplnenia kapacity. Cestovné – jazda späť: Deti 3 – 15 rokov / dôchodcovia / ŤZP / železničiar 1.- €; Dospelí 3.- €; Rodinný lístok (dvaja rodičia a dve a viac vlastných detí) 7.- €. Lístky sa kupujú pri nástupe do vlaku do naplnenia kapacity. 

Rušňové Depo (RD) » Nákladná stanica – Hurvínek

Kyvadlové jazdy na nákladnú stanicu. Po prvýkrát pravidlené jazdy bežne nedostupných koľajách.

Depo (horná časť) 10:00
Depo (horná časť) 12:00
Depo (horná časť) 14:00
Depo (horná časť) 16:00
Cestovné: Jednotné cestovné 1.- €. 

Súbežná jazda – Papagáj / Žabotlama

Súbežná jazda v úseku Kostoľany n. Hornádom – Košice
v čase od: 9:15 – 9:25. Unikátna súbežná jazda dvoch historických vlakov na jednej trati.

Nostalgické jazdy nedeľa, 15. apríla 2018

Lístky sa kupujú iba vo vlakoch Odchod/príchod

Prešovská strela – parný vlak Albatros

Vlak je zložený z historického parného rušňa „Albatros“ a bežných osobných vozňov ZSSK.

Vlak ide iba jednosmerne.

Prešov 9:50
Kysak 10:35
Kostoľany nad Hornádom 10:50
Košice hlavná železnica stanica – prestup na kyvadlovú dopravu alebo na vlak z Margecian 11:10
Cestovné ranný vlak: Deti 3 – 15 rokov / dôchodcovia / ŤZP / železničiar 4.- €; Dospelí 7.- €; Rodinný lístok (dvaja rodičia a dve a viac vlastných detí) 17.- €. V cene je celodenný lístok na obidva dni podujatia. Lístky sa kupujú pri nástupe do vlaku do naplnenia kapacity. Cestujúci, ktorí majú platnú vstupenku na podujatie Rušňoparáda 2018 cestujú za cenu popoludňajšieho vlaku.

Cestovné – popoludňajší vlak: Deti 3 – 15 rokov / dôchodcovia / ŤZP / železničiar 1.- €; Dospelí 3.- €; Rodinný lístok (dvaja rodičia a dve a viac vlastných detí) 7.- €. Lístky sa kupujú pri nástupe do vlaku do naplnenia kapacity. 

Žabotlamou do Trebišova

Vlak je zložený z elektrickej jednotky radu EM 475.1 „Žabotlama“.

Vlak premáva aj spiatočne.

Košice depo
Košice hlavná stanica 12:00
Trebišov 12:45
Jazda späť
Trebišov 15:55
Košice hlavná stanica 16:40
Cestovné: Deti 3 – 15 rokov / dôchodcovia / ŤZP / železničiar; 2.- €; Dospelí 5.- €; Rodinný lístok (dvaja rodičia a dve a viac vlastných detí) 12.- €. Lístky sa kupujú pri nástupe do vlaku iba do naplnenia ich kapacity. 

Folklórny vlak – Žabotlama

Povozte sa na pôvodnej Košicko–bohumínskej trati. Mimoriadny nostalgický vlak do Veľkej Lodiny. Jazdu spríjemní foklórna hudba a spev.

Zastavenie v Kysaku s možnosťou prejsť sa do unikátneho historického kostolíka v Kysaku na krátku prehliadku.

Na peróne zaspieva folklórny súbor FS Beľanček z Košickej Belej a o dobrú náladu sa postará populárny spevák, harmonikár a herec Ján Jendrichovský z Novej Ľubovne.

Vlak premáva spiatočne.

Košice hlavná železničná stanica 8:10
Kostoľany nad Hornádom 8:19
Kysak 8:25
Veľká Lodina 8:36
Malá Lodina 8:40
Jazda späť
Malá Lodina 8:50
Veľká Lodina 8:55
Kysak 9:05
Kostoľany n. Hornádom 9:22
Košice 9:30
Cestovné ranný vlak: Deti 3 – 15 rokov / dôchodcovia / ŤZP / železničiar 4.- €; Dospelí 7.- €; Rodinný lístok (dvaja rodičia a dve a viac vlastných detí) 17.- €. V cene je celodenný lístok na obidva dni podujatia. Lístky sa kupujú pri nástupe do vlaku do naplnenia kapacity. Cestujúci, ktorí majú platnú vstupenku na podujatie Rušňoparáda 2018 cestujú za cenu popoludňajšieho vlaku.

Cestovné – popoludňajší vlak: Deti 3 – 15 rokov / dôchodcovia / ŤZP / železničiar 1.- €; Dospelí 3.- €; Rodinný lístok (dvaja rodičia a dve a viac vlastných detí) 7.- €. Lístky sa kupujú pri nástupe do vlaku do naplnenia kapacity. 

Ušatá

Margecany 10:13
Kysak 10:37
Kostoľany n. Hornádom 10:50
Košice hlavná stanica 11:10
Košice depo 11:30
Cestovné ranný vlak: Deti 3 – 15 rokov / dôchodcovia / ŤZP / železničiar 4.- €; Dospelí 7.- €; Rodinný lístok (dvaja rodičia a dve a viac vlastných detí) 17.- €. V cene je celodenný lístok na obidva dni podujatia. Lístky sa kupujú pri nástupe do vlaku do naplnenia kapacity. Cestujúci, ktorí majú platnú vstupenku na podujatie Rušňoparáda 2018 cestujú za zľavnenú cenu: Deti 3 – 15 rokov / dôchodcovia / ŤZP / železničiar 1.- €; Dospelí 3.- €; Rodinný lístok (dvaja rodičia a dve a viac vlastných detí) 7.- €. 

Ušatá / Albatros

Súbežná jazda v úseku Kostoľany n. H. » Košice
v čase 10:50 – 11:10

Cestovné

Rušňové Depo (RD) » Nákladná stanica – Singrovka a Orchestrión

Kyvadlové jazdy na nákladnú stanicu. Po prvýkrát pravidlené jazdy bežne nedostupných koľajách.

Depo (horná časť) 10:00
Depo (horná časť) 12:00
Depo (horná časť) 14:00
Depo (horná časť) 16:00
Cestovné: Jednotné cestovné 1.- €. 

Rusnuparada.sk , zssk.sk

Pridajte sa do diskusie!

1 komentár k: Rušňoparáda 2018

Vojtěch Fajkus zo dňa 11.4.2018 7:10

Redaktor

… z loňské přepravy EJ EM 475.1045/1046 ze Šumperka:

https://www.youtube.com/watch?v=gfcDuPUqBy8

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *