Váš železničný portál
Registrovať sa

RETRO TRAIN SLAVOŠOVCE – MURÁŇ

Tip na výlet 27.7.2023 15:33 Peter Dirga Zobrazené: 929

Slavošovce a Muráň

Vzhledem k velkému zájmu o naše akce jsme si pro vás připravili další letní retro jízdu po Slovensku.

Pestrá souprava pojede ve složení: lokomotiva řady 731, jídelní vůz ČSD WRab, lehátkový vůz ČSD Bc v režimu k sezení, dva vozy ČSD Ce a vůz ČSD Daa-k, projedeme si trasu Košice – Plešivec – Slavošovce – Plešivec – Muráň – Plešivec – Košice.

retro-train-slavosovce-muran-leto-2023-razeni-vlaku

Termín a program

Akce se uskuteční v sobotu – 29. 7. 2023. Předpokládaný odjezd z Košic je plánován na 6:25 hodin a předběžný příjezd zpět do Košic je ve 21:00. Změna jízdního řádu je vyhrazena.

Vystoupit a nastoupit do vlaku bude možné kdykoliv po trase dle jízdního řádu, provozních možností a na vyhlášených fotozastávkách.

retro-train-slavosovce-muran-leto-2023-trasa

Jedná se o dvě lokálky bez pravidelné osobní dopravy. První v pořadí bude trasa do Slavošovců, kde bude pouze krátký pobyt, ale i zde budete mít možnost navštívit a projít si Slavošovský tunel, případně navštívit Koprašský viadukt a přistoupit do vlaku v Lubeníku (tato možnost je na vlastní odpovědnost). Tuto trasu lze absolvovat také na vlastním kole s využitím naší cyklojízdenky.

Delší pobyt bude v Muráni, zde bude prostor k návštěvě zajímavostí v okolí – zříceniny Muráňského hradu, sysliště, případně v obci ochutnat Muráňské buchty.

Pro železniční nadšence jsme připravili fotojízdu mezi Muráněm a Lubeníkem s lokomotivou 731 a historickými vozy ČSD Ce (rybáky) a Daa-k. V Lubeníku bude možnost navštívit železniční muzeum. Po cestě nás také čeká několik fotozastávek. Pobyt v Muráni zakončíme společným opékáním u táboráku.

Tímto děkujeme Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia, a. s., za poskytnutí lokomotivy a občanskému sdružení Detská železnica Košice za poskytnutí osobních vozů v naší soupravě.

Kategorie Vůz Úsek Cena Poznámka
Jednotlivec
Bc
celá trasa
30 EUR / 750 Kč
Skupina 5 osob
Bc
celá trasa
120 EUR / 3000 Kč
Jednotlivec
Ce
celá trasa
25 EUR / 625 Kč
Skupina 5 osob
Ce
celá trasa
100 EUR / 2500 Kč
Fotopas
od 5 EUR / 125 Kč
minimální částka, výše příspěvku je dobrovolná
Cyklojízdenka
Ce
*)
30 EUR / 750 Kč
*)
Jednotlivec
Ce
Plešivec – Slavošovce a zpět
10 EUR / 250 Kč
Jednotlivec
Ce
Plešivec – Muráň a zpět
20 EUR / 500 Kč
Jednotlivec
Ce
Košice – Plešivec
5 EUR / 125 Kč
Jednotlivec
Ce
Plešivec – Košice
5 EUR / 125 Kč
Jednotlivec
Ce
Muráň – Lubeník a zpět
10 EUR / 250 Kč
úseková jízdenka na fotojízdu

*) Cyklojízdenka zahrnuje jízdenku pro 1 osobu a 1 jízdní kolo na trase Košice – Plešivec – Slavošovce a Lubeník – Muráň – Plešivec – Košice. Cestující s jízdním kolem vystoupí z vlaku ve stanici Slavošovce, na jízdním kole absolvuje cestu Slavošovským tunelem a do vlaku přistoupí ve stanici Lubeník.

Cestující ve věku do 6 let (0 – 5,99) v doprovodu platící osoby cestuje zdarma. Na akci je možné zakoupit také úsekovou jízdenku.

Ve vlaku neplatí slevy vyhlášené státem ani slevy jiných dopravců.

Všichni účastníci a držitelé fotopasů obdrží včas platný jízdní řád vlaku.

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *