Váš železničný portál
Registrovať sa

RegioJet s Alstomem podepsal smlouvu na nákup dalších 13 lokomotiv TRAXX MS3

Tlačové správy 7.2.2023 12:27 Peter Dirga Zobrazené: 1677

Největší soukromý osobní železniční dopravce ve střední Evropě, společnost RegioJet, podepsala rámcovou smlouvu se společností Alstom na dodávku 13 nových vícesystémových lokomotiv TRAXX MS3. RegioJet tím potvrzuje svůj závazek investovat do nové vlakové techniky. Lokomotivy nové generace budou nasazeny na výkony v osobní dopravě na mezistátní a vnitrostátní dálkové spoje. Dodávka lokomotiv je plánovaná na podzim příštího roku.

Pořízení třinácti lokomotiv TRAXX MS3 je další obrovskou investicí do nových železničních vozidel v historii RegioJetu. Jejich objednávka souvisí se závazkem dopravce modernizovat vlakovou flotilu a expandovat v rámci střední a západní Evropy. RegioJet plánuje jejich nasazení jak na existující úspěšné spoje na trasách z Prahy do Bratislavy a z Prahy do Vídně a Budapešti, tak na zajištění provozu nových spojů v dalších evropských zemích.

„Investice do nové techniky a obnova vozového parku jsou naším dlouhodobým cílem. Aktuálně provozujeme 22 vícesystémových lokomotiv, z nichž 18 patří mezi poslední generaci TRAXX MS3. Tyto moderní lokomotivy jsou spolehlivou a osvědčenou součástí našeho lokomotivního parku. Kromě zvýšení efektivity a nižších provozních nákladů nám nové lokomotivy umožní další expanzi služeb kvalitní a moderní železniční dopravy pod značkou RegioJet v České republice, ale i v dalších evropských zemích. Tyto nákupy zároveň jednoznačně potvrzují náš závazek investovat do nové vlakové techniky, která přináší vyšší komfort pro cestující,“ Říká Radim Jančura, majitel společnosti RegioJet.

Dan Kurucz, generální ředitel Alstom Česká republika a Slovensko dodává: „Společnost RegioJet je naším dlouhodobým klientem v oblasti dodávek lokomotiv. Jsme rádi, že touto další zakázkou máme příležitost upevnit s RegioJetem klientské vztahy. Lokomotivy TRAXX MS3 z dílny Alstom patří k současné světové technologické špičce a využívají je osobní i nákladní přepravci po celém světě.“
Jakmile budou nové lokomotivy dodány a nasazeny do provozu na mezinárodní linky, nahradí stávající lokomotivy, které se stanou součástí společnosti RegioJet Pool a.s.. Lokomotivy stažené z provozu budou určeny zejména na pronájem dalším dopravcům. „Nová technika nahradí 18 stávajících lokomotiv, které budou staženy do společnosti RegioJet Pool a připraveny k pronájmu dopravcům v České republice i dalších evropských zemích, pro které mají schválení. Jedná se o Rakousko, Německo, Polsko, Slovensko a Maďarsko,“ vysvětluje Jiří Schmidt, ředitel společnosti RegioJet Pool a.s..
Investice do nové techniky i modernizace stávajícího vozového parku
Nákup nových lokomotiv koresponduje se závazkem společnosti RegioJet realizovat investice v řádu miliard korun do svého vozového parku. Současně je v plánu obnova stávající techniky tak, aby dopravce dále mohl svým zákazníkům poskytovatco nejvyšší komfort při jejich cestování.

„K vozům Astra a šesti jednotkám PESA určeným pro výkony v Ústeckém kraji, přikupujeme další lokomotivy TRAXX MS3, které budou nasazeny do provozu již v příštím roce. Tyto akvizice jsou součástí ESG strategie, jejímž cílem je nákup energeticky úsporných aktiv, které mají reálný dopad na snižování emisí. Moderní lokomotivy TRAXX MS3 dokáží snížit spotřebu energie o 5 – 7 %,” říká Petr Kohoutek, finanční ředitel společnosti RegioJet.

 

Zdroj: RegioJet

Pridajte sa do diskusie!

1 komentár k: RegioJet s Alstomem podepsal smlouvu na nákup dalších 13 lokomotiv TRAXX MS3

michel usclade zo dňa 9.2.2023 18:46

Beau reportage avec de belle photos.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *