Váš železničný portál
Registrovať sa

Overovacia prevádzka iKVC

Slovensko 4.6.2006 3:00 Peter Dirga Zobrazené: 1160

Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. dnes spustila overovaciu prevádzku inovovaného systému Komplexného vybavovania cestujúcich (iKVC). Cestujúci tak budú prostredníctvom systému KVC, ktorý sa používa v osobných pokladniciach ZSSK, vybavení kvalitnejšie a pohodlnejšie. ZSSK však upozorňuje cestujúcich, že počas prvých dní prevádzky iKVC, možno dôjde aj k rôznym komplikáciám. Preto prosí zákazníkov o trpezlivosť. iKVC v etapách

Systém iKVC bude zavedený v niekoľkých etapách. V 1.etape bude inštalovaných 334 zariadení vo viac ako 180 tarifných bodoch a v 96 železničných staniciach na Slovensku.
Okrem toho bude vylepšený systém predaja cestovných lístkov cez internet, pribudne možnosť zakúpenia si cestovného lístka prostredníctvom Teleplatby, platobných kariet alebo prostredníctvom elektronických predajných kioskov.

Komplexné vybavenie cestujúcich

Tento všestranný elektronický rezervačný a predajný systém doteraz zabezpečoval až so 60 dňovým predpredajom na osobné vyžiadanie cestujúcich služby, ako je rezervácia a predaj všetkých druhov vnútroštátnych cestovných dokladov a predaj všetkých druhov medzinárodných cestovných dokladov. Bol zavedený pred viac ako desiatimi rokmi ako jeden z najmodernejších predajných systémov v železničnej doprave v tom čase.

PhDr. Miloš Čikovský,
riaditeľ odboru komunikácie,
hovorca ZSSK
e-mail:Cikovsky.Milos@slovakrail.sk
tel.: 0220297015, 0253412715

Zdroj: slovakrail.sk

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *