Váš železničný magazín
Registrovať sa

Odklonové vlaky na východnom Slovensku vol. 2

PrevádzkaReportáže 11.8.2018 12:14 163.057 Zobrazené: 2042

V týchto dňoch prebieha na východnom Slovensku, konkrétne medzi stanicami Trebišov a Bánovce nad Ondavou nepretržitá výluka. Pracovníci ŽSR tam vykonávajú opravu a údržbu železničného mostu, čo malo za následky úplné vylúčenie osobnej a nákladnej dopravy v uvedenom úseku. Toto leto je to už v poradí druhá nepretržitá výluka na danom úseku, ktorá potrvá do 17.08.2018.

Vzhľadom k tomu, že vlaky osobnej dopravy sú vedené vo vylúčenom úseku náhradnou autobusovou dopravou, nákladný dopravca ZSSK CARGO musel zvoliť iné trasy, kadiaľ môže prepravovať svoju záťaž. Pre priame ucelené vlaky smerom na západ, prípadne juh využíva trať Strážske – Vranov nad Topľou – Prešov, naopak pre jednotlivé vozňové zásielky, prípadne skupiny vozňov smerujúce na Ukrajinu, prípadne Čiernu nad Tisou využíva trať Vranov nad Topľou – Sečovce – Trebišov. Práve z druhej zmienenej trate Vám prinášam zopár záberov, ktoré sa mi podarilo vyhotoviť. V priemere za deň prejdú cca 1-2 páry odklonových vlakov, samozrejme závisí to aj od množstva záťaže.

Na záver len podotknem, že na tejto 31 km dlhej trati trvá prejdenie vlaku niečo okolo 1,5 hodiny vzhľadom k dezolátnemu stavu železničného zvršku. Maximálna rýchlosť vlaku pri jazde cez výhybky v staniciach je 5 km/h, cez všetky priecestia 10 km/h a nehovoriac o množstve prechodne obmedzených traťových rýchlostí, ktoré na tejto trati nájdeme.

V doobedných hodinách vyrazil zo Strážskeho odklonový vlak, ktorý po vykrižovaní v ŽST Nižný Hrabovec a úvrati v stanici Vranov nad Topľou, vyrazil na svoju 1,5 hodinovú jazdu. Na snímke prechádza vranovskou mestskou časťou Lomnica.

Po tom čo úspešne dorazil vlak do Trebišova sa mašinky prepriahli na spiatočnú súpravu, ktorú sa mi podarilo zachytiť v úrovni stanice Sečovská Polianka.

Po predchodení osobného vlaku v ŽST Vranov nad Topľou a následnom uvoľnení úseku sa vlak pobral ďalej do Strážskeho. Na fotografii prechádza Vranovským Dlhým. V pozadí vidno komín vo vlečke v Nižnom Hrabovci.

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *