Váš železničný portál
Registrovať sa

Ochlazení břeclavského pilštyka v Lednici

Reportáže 20.5.2007 22:00 Lukáš Hučko Zobrazené: 1725

  Pod tímto prapodivným názvem se dnes v sobotu 19. května 2007 vydáváme nákladním fotovlakem z Břeclavi do Lednice a zpět …. takto začínal průvodce sobotní neveřejné fotoakce s lokomotivou T 466.0007 břeclavského depa.

Prvotní myšlenka na uskutečnění této fotoakce se zrodila při pivu v „nádražce“ hned po návratu posledního vlaku ze Ždánic dne 14.10.2006. Tehdy to byl plán na zimní fotonáklad s pilštykem do Lednice, ovšem sněhu bylo poskromnu a tak jsme od akce nakonec upustili.

Někdy v únoru letošního roku jsem tuto myšlenku opět vytáhl na světlo, oslovil přátele a po zjištění téměř stoprocentního zájmu dotázaných se pustil do zorganizování celé akce. Aby byla spokojena většina účastníků byla zvolena „možnost volby“, co v praxi znamenalo, že přihlášení byli tázáni na nějaké detaily a dle toho byla akce připravována. Zařizování celé akce nebylo jen podat žádost a čekat na výsledek, právě naopak. Počáteční požadavek podaný více jak dva měsíce předem nebyl zcela přesně pochopen (jiné časové polohy, jiné vozy) a tak se tři týdny před termínem začínalo vesměs od nuly. Například požadavek o křižování byl zamítnut s odůvodněním, že se v dopravně Poštorná již deset let nekřižovalo… Bylo tedy nutné doložit mj. souhlas UŽST Břeclav a SDC Brno k provedení křižování. Po té se již stihlo připravit vše jak bylo požadováno a tak jsme čtyři dny před termínem byli shlédnout fotozastávky. K našemu údivu nás podél celé trati doprovázela vzrostlá zeleň, místy až jeden metr. S tím, že je třeba připravit „fotofleky“ se počítalo, takže den před akcí bylo vše upraveno. Jednalo se sice o neveřejnou akci, oficiálně specifikovanou „pro hosty objednavatele“, avšak již klasicky byla akce předem prozrazena. Samozřejmě za tím vším nestojí jeden člověk a poděkování si zaslouží hned několik kolegů. A teď již k samotné akci písmem a snímkem.

Fotovýlet začal cca v 9.hodin, kdy byla k prvnímu nástupišti na 7 kolej přistavena souprava vlaku Mn 32204 ve složení 735.007 + Da + Es + Gbgkks112.0 + Es + Gags s pravidelným odjezdem v 9:33. Vlak vyjel na minutu přesně a po zastavení v Bořím Lese jsme dojeli na první fotozastávku zhruba v půli cesty mezi Bořím Lesem a Poštornou. Následovala dopravna Pošotrná, kde po přestavení výměny č.1 vjel vlak na 3.staniční kolej, která nebyla několik let používána. Vrátili jsme výměnu do původní polohy a vyčkali příjezdu Os 24571. Po náležitém zdokumentování vlaku na 3.koleji jsme se vydali směr Lednice.

T 466.0007 v čele Mn 32204 křižuje s M 131.1463 jako Os 24571 v dopravně Poštorná.

Mn 32204 odjíždí ze 3.staniční koleje dopravny Pošotrná.

Jeli jsme se sluncem v zádech takže nebyly v plánu žádné fotozastávky. Dojeli jsme až do Lednice, kde lokomotiva objela soupravu a vlak Mn 32207 vyčkal příjezdu Os 24572.

T 466.0007 již jako Mn 32207 v Lednici

Využití volné chvíle ke zdokumentování účastníků fotoakce.

„Hurvínek“ M 131.1463 jako Os 24572 přijíždí do Lednice

Poté jsme se vydali na zpáteční cestu zpestřenou několika fotozastávkami. První skupina fotozastávek byla v blízkém okolí zastávky Lednice rybníky a následném přejezdu.

Nedaleko zastávky Lednice rybníky

Další skupina fotozastávek se konala mezi zastávkami Lednice rybníky a Charvátská Nová Ves, které se obzvlášť vydařily.

Skupina fotozastávek mezi zastávkami Lednice rybníky a Charvátská Nová Ves

Fotografování se konalo také těsně za zastávkou Charvátská Nová Ves u přejezdu.

Mn 32207 zachycen za zastávkou Charvátská Nová Ves

Zastavit u vjezdového návěstidla žst.Boří Les bylo domluveno, opustili jsme zde vlak a z valtické trati si zdokumentovali pomalý příjezd vlaku do Bořího Lesa a následně i pobyt ve stanici.

Příjezd fotovlaku do žst. Boří Les

Nezbytné zastavení v žst. Boří Les, která je dirigující stanici pro trať do Lednice

Cesta do Břeclavi už byla jen formalitou a tak jsme opožděni cca o 5.minut dle jízdního řádu ve 12:10 hod. přijeli na 9 a kolej žst. Břeclav, kde naše fotoakce skončila.

Autor: Ing. Lukáš Hučko

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Ochlazení břeclavského pilštyka v Lednici

Palo zo dňa 21.5.2007 4:45

Zaujímavá a pekná fotoreportáž. Ďakujeme autorovi za jej zaslanie !

Reagovať

Sari zo dňa 21.5.2007 13:51

WOW, paráda… 🙂
Taková pěkná trat…opravdu pěkné fotky…. 🙂 🙂

Reagovať

Venca zo dňa 21.5.2007 15:08

Tak to se povedlo.

Reagovať

okuliarnik zo dňa 3.7.2007 22:23

fotky na perádu

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *